مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درمان دررفتگی مادرزادی مفصل لگن

دررفتگی مادرزادی مفصل لگن چگونه مداوا می شود؟

اگر در رفتگی مادرزادی لگن دارید، نگران نباشید زیرا که برای شما نیز درمان هایی در نظر گرفته شده است اما نکته حائز اهمیت این است که به موقع و در زمان مناسب به دنبال درمان خود بروید. اگر این تشخیص در رفتگی در زمان تولد داده شود، مداوا کاملا قطعی و بسیار راحت تر است اما به هر میزان که دیر تر تشخیص داده شود احتمال موفقیت کمتر است. به صورت کلی باید بگوییم که افرادی در سنین بالا پی به این موضوع برده اند نباید ورزش کردن و تقویت عضلات خود را از یاد ببرند که از جمله ورزش های موثر در این زمینه شنا است.

درمان در رفتگی لگن مادرزادی در هر دوره سنی چگونه است؟

  1. اگر فرد یک ماه دارد و تشخیص در رفتگی برای وی داده شده است، تنها با استفاده چند ماهه از یک کمربند مخصوص بهبود می یابد.
  2. اگر در ماه ششم این مورد تشخیص داده شود، باید مفصل ران جراحی شود.
  3. در سن 2 سالگی برای درمان این افراد باید جراحی مفصل ران و نیز جراحی استخوان لگن انجام شود.
  4. اگر در بزرگسالی و سنین بالا تر پی به دررفتگی مادرزادی لگن برده شود باید مفصل ران به صورت کامل خارج شود و مفصل مصنوعی جایگزین شود.

چه روش های درمانی برای در رفتگی مادرزادی لگن وجود دارد؟

  • -    جا اندازی مفصل: این روش در کودکان به راحتی امکان پذیر است اما در بزرگسالان تا حدود زیادی غیر ممکن است.
  • -    از بین بردن درد در ناحیه لگن: جراحی تعویض مفصل ران برای از بین بردن درد بسیار به شما کمک می کند که پس از آن استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل در بهبود کامل شما نقش مهمی را ایفا می کند.
  • -    هم اندازه کردن پا ها: در رفتگی مادرزادی موجب کوتاه شدن پا می شود که برای مداوا تعویض مفصل ران انجام می شود اما میزان موفقیت آن در افراد مختلف متفاوت است و به وضعیت آناتومیک لگن بستگی دارد.

شما در مقاله ای جامع می توانید تمامی تمرینات فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل لگن را مطالعه کنید و به بهبود هر چه سریع تر خود کمک کنید.

 

خواندن 437 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت