مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

مداوای بیماران مبتلا به ms

بیمارانی که ام اس دارند چه برنامه های درمانی برای آن ها انجام می شود؟

برای اصلاح روند بیماری ام اس دارو های فراوان و متعددی وجود دارند که هر یک مزایا و ویژگی های خاص خود را شامل می شوند. مصرف دارو های مختلف برای این بیماران متفاوت است که در ادامه برخی از آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد و سایر روش های درمانی  را نیز برای شما بیان خواهیم کرد.

مصرف دارو های مختلف برای بیماران ام اس چگونه است؟

دارویی به نام بتافرون و ربيف باید یک روز در میان به صورت تزریق زیر پوستی توسط خود شخص انجام شود. یک تزریق عضلانی به صورت هفتگی نیز باید انجام شود که نام دارو آن آونکس است. تزریقی دیگر که به صورت روزانه و زیر پوستی به دست خود فرد باید انجام شود، کوپاکسون نام دارد.
مصرف دارو هایی که بیان شد بستگی به شدت عود بیماری و میزان آسیبی دارد که در بیمار به وجود آمده است که این مسائل تماما در تصاویر MRI قابل مشاهده هستند. به صورت کلی یک بیمار مبتلا به ام اس هنگامی که به پزشک مراجعه می کند باید مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت دارو هایی که برای او مناسب تر هستند تجویز شوند.

هنگام تجویز دارو نیز باید موارد زیر در نظر گرفته شوند: (موارد زیر بر روند تصمیم گیری پزشک بسیار موثر است)

  1. دارو تجویز شده باید به راحتی در دسترس باشد.
  2. وضعیت مالی بیمار باید در نظر گرفته شود.
  3. به وضعیت کلی خدمات بهداشت و درمان باید توجه شود.
  4. و غیره.

برای درمان بیماران ms چه روش های دیگری وجود دارد؟

طب سوزنی از جمله راه های درمانی این بیماران می باشد که می تواند در بهبود درد ها و بهبود اسپاسم ماهیچه ها بسیار کمک کننده باشد. انجام یوگا و مدیتیشن نیز به دلیل انتقال آرامش به فرد می تواند نقش موثری در مداوا داشته باشد و کیفیت زندگی این اشخاص را بالا تر ببرد.
انجام فیزیوتراپی در منزل نیز می تواند در درمان این بیماران موثر باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید فیزیوتراپی در بیماران مبتلا به ms مقاله مربوطه در این زمینه را مطالعه کنید.

 

خواندن 290 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت