مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

آشنایی بیشتر با لیزر درمانی

لیزر تراپی چیست؟

لیزرهای جراحی به طور فزاینده ای در پزشکی رایج هستند و برش های دقیق تری نسبت به تجهیزات جراحی سنتی دارند که خطر آسیب را کاهش می دهند و به جراحی سرعت می بخشند. با این حال، این لیزرهای "گرم" زمانی که به شیوه صحیح استفاده نشوند، می توانند خطرناک باشند. از سوی دیگر لیزرهای "سرد" که در لیزر تراپی کم توان استفاده می شود، ضعیف تر از لیزر های جراحی هستند و نمی توانند پوست را ببرند یا بسوزانند.
طرفداران لیزر تراپی، این گونه استدلال می کنند که پوست، نور بسیار کمی را جذب می کند، به طوری که به لیزر اجازه می دهد به بافت های عمیق نفوذ کند. این باعث می شود که بافت آسیب دیده بدون عوارض جانبی، بهبود یابد و از آن جا که  ولتاژ بسیار کم است، خطر سوختگی وجود ندارد. درمان های لیزری برای بیمارانی که به دنبال تکنیک های جایگزین کنترل درد هستند، به طور فزاینده ای محبوب شده است.
لیزرتراپی حدودا شصت سال است که در سر تا سر جهان برای درمان موقعیت ها و مشکلات مختلف استفاده می شود، اما تا سال 2002 که سازمان غذا و داروی آمریکا آن را تایید کند، شناخته شده نبود. این تاییدیه، پس از این که یک مطالعه نشان داد که لیزر درمانی درد جدی سندروم مجرای مچ دستی را کاهش می دهد، صورت گرفت و اکنون لیزر تراپی برای درمان همه مشکلات استفاده می شود، از آسیب های مربوط به ورزش و شکستگی های استخوانی گرفته تا مشکلات مفصلی و آسیب های ماهیچه ای. از سال 2002، دیده ایم که لیزر تراپی به طور مؤثری آسیب ها و مشکلات اطرافیان و ورزشکاران حرفه ای را درمان کرده است.

نکته مهم: وقتی که لیزر تراپی با فیزیوتراپی ترکیب می شود، تبدیل به یک درمان فوق العاده موفق می شود که می تواند به سرعت بیماران را بهبود بخشد و آن ها را به فعالیت های روزانه ای که  نیاز دارند و دوست دارند، برگرداند. طب نو فیزیوتراپی در منزل را برای شما انجام می دهد.

لیزرها چگونه کار می کنند؟

سلول های ما می توانند فوتون هایی که به وسیله لیزر تراپی ساتع می شود را جذب کنند و آن ها را تبدیل به انرژی کنند. انرژی هایی که به بدن اضافه می شود به کاهش درد و بهبودی، با سرعتی که بیمار قبلا هرگز تجربه نکرده است، کمک می کند.
لیزر تراپی توسط فیزیوتراپیست ها انجام می شود و یک فرایند بدون درد است که 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. برای دستیابی به بهترین نتایج، 6 تا 12 جلسه درمانی، انتظار می رود. اگر هر سوال دیگری در زمینه لیزر تراپی دارید، ازجمله این که درمان چگونه شروع می شود، از فیزیوتراپیست خود سوال کنید. کارکنان فیزیوتراپی تخصصی، مشتاق هستند که به تمامی سوالات شما در زمینه درمان پاسخ دهند.

لیزر تراپی چه کمکی به شما می کند؟

  • با افزایش باز تولید و رشد سلول ها، زمان درمان را کاهش دهد.
  • به طور ایمن با تاثیرگذاری و افزایش فعالیت متابولیک سلول ها، درد را درمان کند.
  • با کاهش تورم ناشی از کبودی یا التهاب، درد را تسکین  دهد.
  • گردش خون به سلول های آسیب دیده را افزایش دهد.
  • تشکیل اسکار یا جای زخم ناشی از جراحی، بریدگی، سوختگی و ... را به حداقل برساند.

لیزرتراپی چیست؟

لیزر تراپی یک درمان غیرتهاجمی است که از پرتوهای قوی نور با طول موج های خاص، برای کمک به کاهش دردهای ناشی از آسیب دیدگی، استفاده می کند. لیزر مخفف کلمه " تقویت نور به وسیله انتشار تحریک ناشی از پرتوافشانی" است.

وقتی پای کاربردهای درمانی وسط می آید، لیزرها اغلب به عنوان موارد زیر معرفی می شوند:

  • لیزر سرد.
  • لیزر کم توان.
  • لیزر پر توان.

لیزر درمانی کم توان نور مادون قرمز (و نزدیک به قرمز) را به مناطق آسیب دیده یا زخم ها می تابانند تا بافت نرم را بهبودی بخشد و همچنین به تسکین درد حاد و مزمن کمک کند. هنگامی که نور با طول موج های خاص، بخش به خصوصی از بدن را هدف قرار می دهند، تغییرات فیزیولوژیکی در سلول ها اتفاق می افتد. این فرایند به عنوان فتو بیوماودولسیون شناخته شده است.
درمقایسه با لیزرهای جراحی، لیزرهای درمانی به آرامی از پوست شما عبور می کنند، بدون این که به پوست آسیبی برسانند و یا ایجاد درد و ناراحتی کنند. لیزر تراپی به عنوان یک ابزار مؤثر در بهبود موقعیت های آسیبی، توسط بسیاری از متخصصین و بیماران، مورد اهمیت قرار گرفته است.

 

خواندن 444 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت