مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

اثرات مفید انجام فیزیوتراپی

۱۰ فایده فیزیوتراپی به شما

این روش درمانی به شما کمک می کند در هر سنی که هستید با هر وضعیت سلامت، بیماری یا آسیبی که دیده اید بهترین حرکت و عملکرد را نسبت به توانایی خودتان داشته باشید. می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل شرکت خدمات پزشکی طب نو استفاده کنید. استمرار به انجام این برنامه ها برای درمان به شما کمک می کند به سطح توانایی عملکرد قبلیتان بگردید و شما را تشویق می کند که فعالیت ها و سبک زندگیتان را طوری تنظیم کنید که از وارد شدن آسیب بیشتر جلوگیری کند. معمولا رویکرد پزشکان به این نحو است که با دیدن علایم اولیه در بیماران، آنها را به فیزیوتراپیست ارجاع می دهند که هم از بروز آسیب بیشتر جلوگیری کند و هم علایم موجود مدیریت شود. اما چه چیزی این روش مداوا را مهم و جالب می کند؟

ده موردی که نشان می دهد شما به فیزیوتراپی نیاز دارید

1.درد را کاهش می دهد یا بهبود می بخشد؛ تمرین درمانی، مداوا های دستی مثل آزاد سازی بافت نرم و موبیلیزیشن مفاصل یا درمان هایی از قبیل استفاده از دستگاه های اولتراسوندو تحریکات الکتریکی و استفاده از تکنیک تیپینگ عضلات کمک می کند درد شما کاهش یابد و به مرور زمان کاملا قطع شده و دیگر برنگردد.

2.از جراحی جلوگیری می کند؛ به کاهش درد و بهبود علایم شما کمک می کند و ممکن است دیگر به جراحی نیاز پیدا نکنید و حتی اگر جراحی نیاز باشد، فیزیوتراپی قبل از جراحی به شما کمک به سزایی خواهد کرد. اگر شما با عضلات قوی و آماده جراحی شوید خیلی سریع تر و راحت تر بعد از جراحی بهبود می یابید و توانایی انجام کار های روزمره خودتان را به دست می آورید. اگر شما حتما به جراحی نیاز داشته باشید در صورتی که از آن اجتناب کنید ممکن است سلامتی شما به خطر بیفتد.

3.تسهیل انجام حرکات؛ اگر در ایستادن، راه رفتن و حرکت کردن مشکل داشته باشید در هر سنی که باشید این راه معالجه به شما کمک خواهد کرد. تمرینات کششی و تقویتی به شما کمک می کند قدرتتان افزایش یابد و توانایی انجام حرکات را  پیدا کنید. فیزیوتراپیست ها به شما در انجام حرکات صحیح و آموزش تمرینات مناسب کمک می کنند و این پایبند بودن شما به تمرینات منظم و تکرار آن ها طبق برنامه است که سلامتی شما و تسهیل حرکاتتان را تضمین می کند.

4.توانبخشی بعد از سکته مغزی؛ معمولا توانایی انجام حرکات و حفظ تعادل بیمار بعد از سکته مغزی کاهش می یابد. بنابراین این راه درمانی کمک می کند بخش هایی از بدن که ضعیف شده اند و توانایی عملکردی مناسبی ندارند تقویت شوند و تعادل برقرار شود. بیمار توانایی راه رفتن را دوباره به دست آورد. معالجه گر ها به این بیماران کمک می کنند که توانایی هایی که قبل از سکته داشتند را دوباره به دست آوردند؛ راحت جسمی را حمل کنند، لباس در آوردن و پوشیندن را خودشان انجام دهند و کلیه حرکات مورد نیاز زندگیشان بر اساس وضعیت بیمار تسهیل شود.

5.توانبخشی برای جلوگیری از آسیب های ورزشی؛ فیزیوتراپیست ها می دانند چه ورزش هایی ممکن است به شما آسیب برسانند و چه سطح آمادگی عضلانی برای انجام نوع خاصی از ورزش نیاز است. (از استرس هایی که ممکن است باعث شکستگی یا پارگی تاندون های عضلانی و لیگامان ها شوند جلوگیری شود.) درمانگر ها برای شما برنامه ای تنظیم می کنند که با آمادگی جسمی کامل به ورزش مورد علاقه خود برگردید.

6.تعادل را بهبود می بخشد و از افتادن جلوگیری می کند؛ زمانی که این مداوا را شروع می کنید همه خطرات احتمالی افتادن شما بررسی می شود و تمرینات آموزشی تعادلی برای مقابله با آن به شما آموزش داده می شود. تمرینات ورزشی که تعادل شما را به چالش می کشد. فیزیوتراپی به شما کمک می کند با تسلط و اطمینان قدم بردارید و حرکت کنید. درمانگر گر روی سیستم وستیبولار، مخچه و رفع سرگیجه شما تمرکز می کند و تمرینات را بر اساس آن ها انتخاب می کند.

7.درمان بیماران دیابتیک و مشکلات عروقی؛ بیماری دیابتیک برنامه های خاصی دارد که با انجام تمرینات به تنظیم قند خون آن ها کمک می کند. به علاوه بیماران دیابتی ممکن است یک سری مشکلاتی دربی حسی و ضعف اندام های انتهایی مثب پاها داشته باشند که این روش درمان به آن ها کمک می کند. معالجه گر ها می توانند بیماران دیابیتیک را برای مراقبت از پاها و تقویت آن ها برای جلوگیری از بروز آسیب آماده کنند.

8.کنترل مشکلات وابسته به سن؛ با افزایش سن ممکن است احتمال ابتلا به آرتریت های مفصلی و پوکی استخوان افزایش یابد و فرد نیاز به تعویض مفصل پیدا کند. درمانگر ها در باز توانی بیماران تعویض مفصل مهارت ویژه ای دارند و از افزایش آرتریت های مفصلی و پوکی استخوان جلوگیری می کنند.

 

کنترل مشکلات وابسته به سن با انجام فیزیوتراپی در منزل طب نو9.توانبخشی بیماران قلبی –عروقی و مشکلات ریوی؛ در حالی که بیماران قلبی عروقی در فاز توانبخشی بعد از حمله قلبی یا جراحی قلب قرار می گیرند می توانند با طی کردن این راه معالجه از افزایش عملکرد مفید اطمینان حاصل کنند. همچنین فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران ریوی با مشکلات تنفسی از طریق افزایش حجم تنفسی با تقویت قدرت عضلات تنفسی کمک کنند و با انجام فیزیوتراپی تنفسی به تخلیه ریوی بیماران تنفسی و افزایش حجم ریویشان کمک می کنند.

10.کنترل سلامتی زنان و مشکلات مرتبط با آن ها؛ به زنان باردار کمک می کند که زایمان راحت و بدون درد سری را تجربه کنند همین طور به زنان بعد از پروسه زایمان نیز کمک می کند تناسب اندامشان را دوباره به دست آورند و ضعف عضلانی ایجاد شده را جبران کنند. همچنین به سایر مشکلات مربوط به زنان مثل درد پریودی به کمک آموزش تکنیک های ریلکسیشن و ضد دردی کمک می کند. همچنین می تواند به مشکلاتی مثل بی اختیاری روده، سرطان سینه، یبوست، فیبرومیالژیا، ادم های لنفی ، درد لگن و بی اختیاری ادرار کمک می کند.

اگر شما سوالاتی درباره این که این راه و روش مداوا چگونه به شما یا کسانی که از آن ها مراقبت می کنید می تواند کمک کند، باید حتما مطالب سایت ما را مطالعه کنید و سوالتان را مطرح کنید و شک نکنید که این کار یکی از بهترین روش های درمانی می باشد. می توانید به سادگی با ما تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن از خدمات فیزیوتراپی در منزل شرکت خدمات پزشکی طب نو بهره مند شوید.

 

خواندن 263 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت