مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

اثر طب سوزنی در فلج بلز

طب سوزنی و درمان فلج بلز


فلج بلز یکی از بیماری های مغز و اعصاب است که در ان فلج شماره ی هفت دچار اختلال در عملکرد شده و حرکات صورت نامتقارن می شود. در کنار دارو درمانی ، از فیزیوتراپی در منزل نیز برای این بیماری می توان بهره برد. تاکنون بسیاری از افراد سلبریتی به این بیمکاری دچار شده اند. مرکز طب نو در این مقاله علاوه بر اینکه شما را با اثرات طب سوزنی در منزل آشنا می کند، در مورد مشکلات مربوط به فلج بلج نیز صحبت خواهد شد. توصیه می شود جهت دریافت اطلاعات علمی و به روز ، این مقاله را مطالعه و آن را در اختیار سایر عزیزان قرار دهید. جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد طب سوزنی در منزل و فلج بلز با مرکز طب نو تماس فرمایید.

طب سوزنی در منزل برای فلج بلز یا صورت

 

 

فلج بلز چیست؟


حرکات صورت هر مثل پلک زدن ، خندیدن و تمام حالت های مربوط به صورت مثل خشم، تعجب، خوشحالی و غیره توسط عضلات ریز صورت کنترل می شود. یک جفت عصب شماره هفت از مغز جدا شده و این عضلات صورت را پیام رسانی می کند. در صورتی که هر کدام از این اعصاب صورت دچار آسیب شود و پیام های حرکتی را به خوبی انتقال ندهد فلج بلز رخ می دهد. در کلینیک یا فیزیوتراپی در منزل تعدادی از بیماران ما با این مشکل شکایت دارند. البته فلج بلز یک بیماری شایع نیست اما با دارو و فیزیوتراپی فلج بلز و طب سوزنی در منزل قابل درمان است.
افرادی که دچار این بیماری می شوند طی یک یا دو روز دچار مشکلات صورت می شوند. به همین علت فرد به شدت ترسیده و در مراحل بعد ممکن است دچار اضطراب شدید شود. جهت دریافت پاسخ سوالات خود با مرکز طب نو تماس فرمایید.

 

اثر طب سوزنی در منزل برای درمان فلج بلز

مرکز طب نو با داشتن متخصصین مختلف در این زمینه، اقدام به ارائه مشاوره رایگان و همچنین خدمات درمانی در منزل می نماید. طب سوزنی در منزل برای درمان فلج بلز به عنوان یک در درمان مکمل در کنار داروهای سرکوب کننده ی التهاب مثل پردنیزولون و دگزامتازون قرار دارد. وارد شدن سوزن در عضلات ظریف صورت موجب حفظ قوام عضلات شده و از افتادگی نیمه ی صورت جلوگیری می کند. علاوه بر انجام فیزیوتراپی در منزل برای فلج بلز باید از سایر روش های درمانی بهره برد. به دلیل اینکه درمان قطعی و اصلی برای این بیماری وجود ندارد، لازم است یک مجموعه از اقدامات برای درمان فلج بلز یا فلج صورت اتخاذ شود. پیشنهاد ما به شما مراجعه به پزشک متخصص مغز و اعصاب، انجام فیزیوتراپی و طب سوزنی برای درمان سریع تر است.


دلیل و علائم فلج بلز چیست ؟


بیمارانی که جهت فیزیوتراپی فلج بلز مراجعه می کنند طیف گسترده ای از سنین را شامل می شوند. این بیماران در شرح حال خود وجه اشتراک خاصی به عنوان دلیل گزارش نمی دهند. تا کنون هیچ دلیل قطعی و علمی برای فلج بلز ثبت نشده است. اما با این حال تعدادی از فاکتورهای مستعد کننده در نظر گرفته شده است. سرماخوردگی و وجود هرگونه التهاب در بدن، جراحی، کارهای مربوط به دندانپزشکی، زایمان، دیالیز خون و ... از عوامل زمینه ای مستعد کننده هستند. گاها بیمارانی بدون هیچکدام از زمینه های یاد شده با فلج بلز برای طب سوزنی یا فیزیوتراپی در منزل مراجعه می کنند که هیچ دلیل منطقی برای ابتلا به بیماری یافت نمی شود.
عصب زوج هفت، مسئول حرکات بسته شدن پلک، حرکات لب ها و پوست گونه و چانه است. علاوه بر آن ، رشته های سمپاتیک عصب در ترشح اشک و سایر مواد مرطوب کننده چشم بسیار موثر است. هنگامی که فرد با فلج بلز به فیزیوتراپی مراجعه می کند ممکن است علائم گوناگونی از این موارد داشته باشد. شرایط بیماری از فردی تا فرد دیگر متفاوت است بنا براین نمی توان با قطعیت نظر داد. اما به صورت معمول بسته نشدن پلک چشم، عدم حرکت در پوست صورت در هنگام صحبت کردن و خندیدن، آبریزش از گوشه ی دهان از جمله ی مهم ترین علایم هستند. ممکن است فرد در کنار این موارد خشکی چشم یا ترشح بیش از حد اشک از چشم را تجربه کند. طب سوزنی فلج بلز در این موارد بسیار کمک کننده خواهد بود. هیچ گونه بی حسی در پوست صورت در فلج بلز مشاهده نمی شود.

 

طب سوزنی در منزل فلج بلز سلبریتی- فیزیوتراپی در منزل مرکز طب نو

 

خواندن 1383 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت