مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

اختلال یادگیری چیست و چگونه با کاردرمانی مداوا می شود

اختلال یادگیری چیست و چگونه با کاردرمانی مداوا می شود

اختلالات یادگیری شرایطی هستند که توانایی یادگیری را تحت تاثیر قرار می دهند و می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.

درک آنچه مردم می گویند: صحبت كردن، خواندن، نوشتن، ریاضی و توجه برای چنین افراد کم می شود.

اغلب کودکان دارای بیش از یک نوع ناتوانی یادگیری هستند. آنها همچنین ممکن است شرایط دیگری مانند اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) داشته باشند که می تواند باعث ناتوانی یادگیری در بیشتر از موارد شود.

در صورت مشاهده علائم اختلال یادگیری در فرزند خود نگران نباشید، متخصصان توانبخشی طب نو برای درمان کودک شما اقدامات لازم را انجام می دهند و جهت راحتی شما و اذیت نشدن فرزندتان، کاردرمانی در منزل را آغاز می کنند.

چه چیزی باعث ناتوانی در یادگیری می شود

اختلالات یادگیری هیچ ارتباطی با اطلاعات ندارند. آنها به علت اختلالات در مغز ایجاد می شوند و بر مغز تاثیر می گذارند. این اختلالات معمولا در هنگام تولد وجود دارد که در صورت تشخیص باید با کاردرمانی مداوا شود. اما عوامل خاصی هستند که می تواند در ایجاد یک ناتوانی یادگیری نقش داشته باشد، از جمله:

ژنتیک

اثرات محیطی ( مانند سرب )

مشکلات در دوران بارداری ( مانند سوء مصرف مواد مادر )

چگونه می توانم بدانم که آیا فرزند من دارای اختلال یادگیری می باشد یا خیر

هر چه زودتر بتوانید ناتوانی یادگیری را پیدا کنید و درمان کنید، بهتر است. متأسفانه اختلالات یادگیری معمولا تا زمانی که کودک به مدرسه نرفته است شناخته نمی شود. اگر متوجه شوید که فرزند شما دارای اختلال است، با معلم کودک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود در مورد ارزیابی یک ناتوانی یادگیری صحبت کنید. این ارزیابی ممکن است شامل یک معاینه پزشکی، بحث در مورد تاریخچه خانوادگی و آزمایش هوش و تمرین مدرسه باشد. در چنین شرایطی لازم است که انجام کاردرمانی برای کودک هر چه سریع تر آغاز شود و به دلیل داشتن روحیه ی لطیف کودکان پیشنهاد می شود که از انجام کاردرمانی در منزل توسط متخصصین طب نو بهره ببرید.

ناتوانی یادگیری و درمان با کاردرمانی در منزل طب نو

شایع ترین درمان برای ناتوانی های یادگیری که به دست کاردرمانگر های مجرب مرکز خدمات پزشکی طب نو انجام می شود، آموزش به صورت کاملا ویژه می باشد. یک معلم یا متخصصان یادگیری ( کاردرمانگر ) می توانند به شما کمک کنند تا مهارت های خود را با استفاده از شناخت نقاط قوت و پیدا کردن راه هایی برای جبران ضعف های خود، به کار ببرید.

تعلیم دهندگان ممکن است روش های تدریس خاص را امتحان کنند، تغییراتی در کلاس درس ایجاد کنند یا از تکنولوژی هایی استفاده کنند که بتواند نیازهای یادگیری کودک شما را تامین کند. بعضی از کودکان همچنین از معلمین یا درمانگرهای گفتاردرمانی کمک می گیرند.

یک کودک مبتلا به ناتوانی در یادگیری ممکن است با اعتماد به نفس پایین، سرخوردگی و مشکلات دیگر مبارزه کند. متخصصان بهداشت روان می توانند احساسات کودک شما را درک کنند، ابزارهای مقابله ای را ایجاد کنند و روابط سالم ایجاد کنند.

اگر فرزند شما شرایط دیگری مانند ADHD داشته باشد، نیز نیاز به درمان دارد. برای دریافت این خدمات کاردرمانی در منزل می توانید با مرکز خدمات در منزل طب نو تماس بگیرید.


خواندن 422 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت