مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

استئوآرتریت زانو و کاردرمانی

کاردرمانی در استئوآرتریت زانو

این عارضه ناشی از عدم تعادل بین تخریب و تعمیر غضروف مفصلی است که به عنوان یک نتیجه دراثر عوامل خطر متعدد ازجمله تروما و استعداد ژنتیکی اتفاق می افتد و شایع ترین بیماری مشترک در سراسر جهان هست که حدود 10 درصد ازجمعیت مردان و 18 درصد ازجمعیت زنان به آن مبتلا هستند که 45 تا 75 درصد افراد بالای 55 سال علائم اولیه را دارند و به همین دلیل یک نگرانی جهانی است.
درمیان سالمندان استئوآرتریت زانو یکی از پنج علت اصلی ناتوانی درکشور های توسعه یافته است. از سال 1995 تا سال 2005 بیماران مبتلا 6 ملیون نفر افزایش یافته وانتظار می رود تا سال 2020 دو برابر شود. سن یکی از قوی ترین پیش بینی کننده های این بیماری است. ترکیبی از تغییرات شامل ظرفیت بافت های مفصلی برای انطباق، تغییرات بیولوژیکال مانند پیری سلولی، همچنین کاهش ظرفیت تطابق تغییرات بیولوژیکال و افزایش برداشت استخوانی عوامل موثر بر افزایش شیوع استئوآرتریت در پیری هستند.

آیا فقط سالمندان به استئوآرتریت مبتلا می شوند

قبلا فقط بیماری سالمندان شناخته می شد اما الان درمیان گروه سنی 40 تا 45 سال میان 20 بیماری برتر قرار دارد. ضعف عضلات انقباضی زانو یک عامل خطر برای استئوآرتریت زانو می باشد. درد و از دست دادن عملکرد به واسطه این بیماری می تواند ناتوان کننده باشد و درکشور های توسعه یافته 1 تا 2.5 درصد از تولید ناخالص ملی هزینه این بیماری می شود که بار اقتصادی زیادی دارد یکی از شایع ترین علت های جایگزینی زانو و لگن استئوآرتریت هست و با توجه به شیوع این بیماری در افراد میانسال باعث غیبت از کار و بازنشستگی زود هنگام افراد می شود که این هم بار اقتصادی زیادی دارد.

درمان استئوآرتریت چگونه انجام می شود

پاتولوژی استئوآرتریت زانو چند وجهی است و درمان شناخته شده ای برای آن وجود ندارد و اهداف اصلی مدیریت درمان از بین بردن درد، آموزش بیماران درمورد بیماری خود، کاهش سرعت پیشرفت بیماری و حفظ سلامت و داشتن کیفیت زندگی مناسب می باشد.

درمان های استئوآرتریت به چهار دسته تقسیم می شوند:

 دارویی، غیر دارویی، جراحی و درمان ترکیبی اهداف مدیریت استئوآرتریت برای کاهش علائم درد و بهبود عملکرد وکیفیت زندگی فرد است و دامنه مدیریت فراتر از درمان دارویی است و شامل مداخلات فیزیکی، توانبخشی و سایر مداخلات می باشد. مراقبت های اولیه خدمات متعددی مانند روماتولوژی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، روانشناسی، تغذیه، مددکاراجتماعی، جراحی و ارتوپدی است که در حال حاضر برای مدیریت بیماری استفاده می شود.
مرکز پزشکی در منزل طب نو با فراهم آوردن این متخصصین آماده ارائه خدمات کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل به مراجعین گرانقدر است.

 

خواندن 83 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت