مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

انجام فیزیوتراپی و کاردرمانی برای بانوان باردار

انجام فیزیوتراپی و کاردرمانی برای زنان باردار


انجام فیزیوتراپی و کاردرمانی برای بانوان در هنگام بارداری یکی از زمینه های بسیار مهم و حیاتی جهت بهبود سلامت مادر و همچنین بهداشت او می باشد که در طول دوران بارداری و همچنین پس از زایمان مادر را در سلامت کامل حفظ کند.

کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل بهترین خدمات برای مادرانی می باشد که به ویژه در ماه های آخر باردرای خود هستند و به دور از هر گونه شلوغی و آلودگی هوا به راحتی توسط متخصصان در این زمینه، می توانند اقدام به انجام این کار کنند. انجام چنین روند درمانی در کنار انجام حرکات مخصوص ورزشی کمک شایانی به زایمان راحت تر و همچنین کاهش مشکلاتی است که پس از زایمان ایجاد می شوند.

عوارض شایع در دوره بارداری چیست


کمر درد از جمله عوارض شایعی می باشد که در دوره بارداری و پس از زایمان رخ می دهد و به دلیل نحوه قرار گیری جنین در رحم مادر می باشد. از دیگر عوارض می توان به درد هایی در ناحیه ستون فقرات، ایجاد اختلال و درد در مفصل های لگن، ایجاد ضعف هایی در قسمت های عضلانی شکم، از بین رفتن قدرت تمامی مفاصل بدن و به وجود آمدن واریس در اندام های تحتانی که به دلیل کم تحرکی می باشد، اشاره کرد. تمامی این عوارض با انجام کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل و یا در مراکز پزشکی قابل درمان و پیشگیری می باشد. فقط کافیست به فکر سلامتی خود باشید.

فیزیوتراپی و کاردرمانی چه فوایدی برای مادران باردار دارد


فیزیوتراپی و کاردرمانی فواید زیادی برای مادران باردار دارد، از جمله سبب کم شدن عوارض مانند کمر درد در این برهه از زندگی بانوان می شود و به آن ها کمک می کند که زایمانی بدون درد را تجربه کنند. همچنین سبب می شود چه در حین بارداری و چه بعد از وضع حمل از بیماری های اسکلتی و عضلانی در امان بمانند. خدماتی مانند فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل بهترین انتخاب برای مادران جهت بهبود وضعیت خود و حفظ سلامتی آن ها می باشد.

چه عوارض هایی بعد از زایمان با کاردرمانی و فیزیوتراپی قابل معالجه است


عوارض هایی هستند که بعد از زایمان گریبان مادران را می گیرد و از جمله آن می توان به افتادگی رحم اشاره کرد. اگر این عارضه خفیف باشد به راحتی توسط فیزیوتراپیست قابل درمان است اما اگر شدید باشد، شخص باید جراحی شود و سپس برای تقویت عضلات از کاردرمانی و فیزیوتراپی استفاده کند.

بانوانی که دچار اختلالاتی در ناحیه عضلات کف لگن خود می شوند باید به درمانگر مراجعه نمایند تا با روش هایی به مانند تحریک الکتریکی، بیوفیدبک و ورزش های مخصوص به بهبود وضعیت آن ها پرداخته شود.

چسبندگی رحم از جمله دیگر عوارض می باشد که تقریبا در بین زنان شایع است. این مساله باید جدی گرفته شود زیرا که در صورت بی توجهی منجر به نازایی و یا سقط های مکرر خواهد شد. معالجه گر برای مداوا از مدالیته های درمانی مانند الکتروتراپی استفاده می کند تا وضعیت بیمار بهبود یابد.

بعضی مادران دچار بی اختیاری در کنترل ادرار و یا مدفوع خود می شوند که در این شرایط فیزیوتراپیست از روشی مانند بیوفیدبک جهت مداوا استفاده می کند.

اگر بخواهیم دیگر مزایای فیزیوتراپی و کاردرمانی را برای شما بیان کنیم باید بگوییم که این کار سبب بهبود و همچنین کاهش کمر درد های شدید در دوران قاعدگی می شود و عوارضی مانند سرطان رحم، سینه و تخمدان را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

مادران به دلیل وضعیتی که بعد از دوره بارداری و یا پس از آن برای آن ها ایجاد می شود، بهترین کار استفاده از خدمات در خانه، فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل می باشد.

 

خواندن 401 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت