مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

انجام فیزیوتراپی پا

فیزیوتراپی پا چیست؟

پا از 3 قسمت خلفی، میانی و قدامی تشکیل شده است و پای هر انسانی شامل 28 استخوان و 25 مفصل است. انجام فیزیوتراپی پا مزایای زیادی را برای فرد در پی دارد که در ادامه قصد معرفی آن ها را برای شما داریم.

فیزیوتراپی پا چگونه به تکمیل عملکرد کمک می کند؟

  1. ثبات: بدین معناست که در ایجاد یک سطح اتکای کاملا مستحکم برای بدن نقش مهمی را ایفا می کند و بدن شخص در حالت های مختلف و انجام کار های متفاوت دیگر نیازی به صرف انرژی بیشتر و انجام فعالیت عضلانی بیشتر ندارد.
  2. حرکت: برای انجام حرکات روزانه و راه رفتن یعنی برای انتقال صحیح وزن و تکمیل حرکت، می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد.

دو موردی که برای شما ذکر شد کاملا می تواند در تکمیل عملکرد فرد و جلوگیری از بروز آسیب های جدی دیگر برای وی بسیار موثر باشد. بنابراین اگر شما دچار آسیب در پای خود شده اید، پیچ خوردگی مچ پا دارید، قوس کف پای شما زیاد یا کم شده است، به خار پاشنه مبتلا شده اید، انگشت چکشی دارید و مانند این ها سریعا به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید زیرا راه حل درمانی آن در حوزه فیزیوتراپی می باشد.

چه کارهایی در فیزیوتراپی پا انجام می شود؟

فاز اولیه درمان به این صورت است که اقداماتی در جهت کم شدن التهاب صورت می گیرد و سعی می شود که به تقویت و ثبات مفاصل فرد کمک شود. بعد از طی این مراحل به مرحله ای می رسیم که شخص دیگر توانایی ایستادن بر روی پا خود را به دست آورده است و حال نوبت به آن می رسد که به فرد کمک شود تا به کار های روزمره و عادی خود باز گردد و تمرینات بیشتری را برای رسیدن سریع تر به بهبودی انجام دهد که در این مرحله تمریناتی برای افزایش تعادل با استفاده از تخته تعادل و مانند این ها برای وی تعیین می شود.
طب نو برای اشخاصی که توانایی رفت و آمد در سطح شهر برای مراجعه به کلنیک های درمانی را ندارند، فیزیوتراپی در منزل را انجام می دهد و نیرو های مجرب خود را به منزل و یا محل کار آن ها می فرستد.

 

خواندن 310 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت