مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

بیماری ام اس و فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل برای بیماران MS

اگر شما به دنبال راهی برای رفع مشکلات ناشی از بیماری ام اس هستید، فیزیوتراپی می تواند کمک بزرگی برای شماباشد. یک فیزیوتراپیست می تواند با شما کار کند تا مشکلات حرکتی بدن شما را بهبود بخشد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه انرژی را ذخیره کنید و راه های بهتر برای انجام کار های روزانه پیدا کنید. انجام فیزیوتراپی در منزل همچنین می تواند به کاهش خستگی، درد و ضعف شما کمک کند و در عین حال شما را از رفت و آمد در سطح شهر در امان دارد.

پس از تشخیص بیماری، ممکن است نیازمند کار با یک فیزیوتراپیست باشید. هنگامی که به وی نیاز دارید، می توانید وقت خود را با او تنظیم کنید. در بسیاری از بیمارستان ها متخصصان فیزیوتراپی در درمان MS به صورت تخصصی فعالیت دارند. در این زمینه می توانید با افرادی که مبتلا به ام اس هستند مشورت کنید.

در اولین ملاقات با فیزیوتراپیست خود، وی درباره ی مشکلات بیماری با شما صحبت خواهد کرد، با توجه به راهنمایی فیزیوتراپیست خود یک برآورد درباره نحوه انجام کارهای مختلف انجام دهید و تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید یاد بگیرید. بسته به شرایط بیمار یک تا سه جلسه برای آموزش های اولیه کافی خواهد بود.

آموزش ها در جلسات فیزیوتراپی بیماری ام اس

مرکز خدمات توانبخشی در منزل طب نو با انجام فیزیوتراپی در منزل آموزش ها و تمریناتی را برای بهبود سریع تر بیماری ام اس MS انجام می دهد که به شرح زیر می باشند و رعایت آن ها از سوی بیمار بسیار لازم و ضروری است.

- کشش هایی برای جلوگیری از گرفتگی عضله

- حرکاتی برای قوی نگه داشتن عضله

- تمرینات دامنه حرکتی مانند کشش بازو ها و ران ها

- نکاتی جهت جلوگیری از زمین خوردن شما

- در صورت لزوم، نحوه ی استفاده از عصای دستی، عصای زیر بغل، اسکوتر، ویلچیر یا ابزار های دیگر

 

فیزیوتراپی در منزل- پزشک در خانه - بیماری ام اس - بیماری  ms- طب نو

 

فیزیوتراپیست چه اصولی را برای درمان بیماران مبتلا به MS رعایت می کند

فیزیوتراپیست شما برنامه ی مناسبی جهت تناسب اندام ارائه خواهد داد که برای درمانتان مفید است. تمرینات منظم به همه انواع بیماران ام اس کمک خواهد کرد اما ممکن است زمانی که خسته باشید یا گرما زده شوید برایتان سخت شود.

بنابراین در طی تمرینات و انجام امورات روزانه و حتی پیاده روی به هیچ وجه نباید خسته شوید. علت این امر آن است که با افزایش دمای بدن مقدار سرعت هدایت عصبی در رشته های عصبی کاهش یافته و منجر به خستگی می شود. بنابراین باید از خستگی و گرم شدن بدن جلوگیری شود.

شما با متخصصان مجرب طب نو طوری آموزش خواهید دید که بهترین نتیجه را از این تمرینات بگیرید. اکثر فیزیوتراپیست ها ممکن است جلسات بیشتری را برای آموزش و انجام فیزیوتراپی در منزل برای شما برگزار کنند تا در مورد مشکلات خاص راه حلی برایتان ارائه دهند، مثل بهبود دادن کشیدگی پا، مشکلات تعادل و غیره.

اگر مشکلات بیماری، کارکردن را برای شما سخت کرده است، فیزیوتراپیست می تواند با انجام چند تست ساده مشکل شما را پیدا کند. این کار ارزیابی ظرفیت عملکردی نامیده می شود. این ارزیابی می تواند مشخص کند که آیا می توانید روزانه چندین ساعت کارکنید یا خیر. همچنین درصورت نیاز شما به استفاده از کمک های سازمان های حامی از بیماران خاص، معرفی و پشتیبانی های لازم انجام خواهد شد.

ممکن است فیزیوتراپیست بسته به شرایط بیماران مبتلا به MS برای تمرین با شما به منزلتان بیاید تا از مشکلات، خستگی و خطرات ناشی از خروج از منزل و طی مسافت طولانی و طاقت فرسا جلوگیری شود. مرکز خدمات در منزل طب نو با یک تماس دراسرع وقت فیزیوتراپیست های خبره خود را جهت فیزیوتراپی در منزل اعزام خواد کرد.

خواندن 445 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت