مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

تشخیص انجام کاردرمانی برای مشکلات تعادل

تشخیص انجام کاردرمانی برای مشکلات تعادل

پزشک شما در مرکز خدمات پزشکی در منزل طب نو با بررسی سابقه و انجام معاینه فیزیکی وعصبی درمان را شروع خواهد کرد که در چنین شرایطی انجام کاردرمانی در منزل بسیار توصیه می شود.

مشکلات تعادل معمولا در افراد دارای آسیب های نورولوژی، ارتوپدی و در سالمندان مشاهده می شود.

به منظور تعیین این که آیا علائم شما به علت مشکلات در عملکرد گوش داخلی ایجاد شده است یا نه، پزشک شما احتمالا توصیه های زیر را آزمایش می کند که آن ها ممکن است عبارت باشند از:

- تست شنوایی: مشکلات تعادلی اغلب با مشکلات شنوایی همراه است.

آزمون هایی که نشان می دهد که کدام بخش از سیستم تعادل شما  بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است

-الکتروستاگموگرافی و ویدستوگرافی: تصویری که هر دو تست حرکات چشم فرد را ثبت می کنند، که در سیستم مرکزی و تعادل نقش دارد

-تست های تصویربرداری MRI و سی تی اسکن.

-آزمایش خون و ضربان قلب.

-رفتار

از جمله اولین راه مداوایی که برای این افراد در نظر گرفته می شود انجام کاردرمانی می باشد که مرکز پزشکی طب نو به انجام کاردرمانی در منزل برای چنین افرادی می پردازد که کاملا سریع تر و در نهایت آسایش و راحتی منزل، طول درمانی خود را سپری کنند.

 

تشخیص درمان برای مبتلایان به مشکلات تعادلی - کاردرمانی در منزل - طب نو

 

درمان های لازم برای مشکلات تعادلی چیست

درمان بستگی به علت مشکلات تعادل شما دارد. درمان شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کاردرمانی در منزل که شامل تمرینات بازآموزی تعادل ( توانبخشی دهلیزی ) است. درمانگران آموزش دیده یک برنامه و تمرین مخصوص بازآموزی تعادل را طراحی می کنند. درمان توانبخشی به شما کمک می کند تا عدم تعادل جبران شود، برای جلوگیری از افتادن، کاردرمانگر شما ممکن است یک وسیله کمکی برای تعادل مانند یک عصا و یا راحل های کاهش خطر افتادن در خانه  را ارائه دهد.

تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی، اگر بیماری منیر یا سردرد میگرنی دارید، اغلب تغییرات غذایی توصیه می شود که می توانند علائم را کاهش دهند. اگر فشار خون کم تحرکی دارید، ممکن است نیاز به مایعات بیشتری داشته باشید یا جوراب های فشاری را بپوشید.

دارو ها اگر موجب سرگیجه شدید می گردد که مدت ها یا روزها طول می کشد، ممکن است برای جلوگیری از آن داروهایی تجویز شود که می توانند سرگیجه و استفراغ را کنترل کنند.

عمل جراحی،اگر شما بیماری منیر یا نوروم آکوستیک دارید، تیم درمان شما ممکن است جراحی را توصیه کند و بعد از آن انجام کاردرمانی در منزل برای رفع کامل بیماری ضروری است.

رادیو تراپی Stereotactic ممکن است گزینه ای برای برخی از افراد مبتلا به neuroma صوتی باشد. این روش رادیواکتیو دقیقا به تومور شما منتهی می شود و نیازی به برش ندارد.

 

ایجاد بهترین عملکرد برای مبتلایان به مشکلات تعادلی با کاردرمانی در منزل طب نو

 

کاردرمانگر برای ایجاد بهترین عملکرد بیمار مبتلا به مشکلات تعادل چه اقداماتی انجام می دهد

در درمان مشکلات تعادل به سیستم های درگیر در تعادل که شامل سه سیستم بینایی، وستیبولار و اسکلتی عضلانی است توجه می شود. کاردرمانگران با توجه به این زیر سیستم ها تمرینات مناسب برای وضعیت بیمار را طراحی و اجرا می کند و به هر دو تعادل پویا و تعادل استاتیک توجه می کند تا بیمار بتواند در محیط های گوناگون بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

پزشکان مجرب و متخصص طب نو با انجام کاردرمانی در منزل که بعد از انجام جراحی نیز باید انجام شود به بهبود هر چه زود تر بیمار کمک می کنند و ضرورت خارج شدن از خانه برای ادامه مداوا را به صفر می رسانند.

 

خواندن 535 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت