مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

تعریف کاردرمانی

تعریف دقیق کاردرمانی

کاردرمانی تمرکز بر کمک به افراد دارای معلولیت فیزیکی، حسی و یا شناختی است تا در هر حوزه زندگی خود مستقل باشد. OT می تواند به بچه هایی با نیاز های مختلف کمک کند تا مهارت های شناختی، جسمی، حسی و حرکتی خود را ارتقا دهند و اعتماد به نفس و حس موفقیت را افزایش دهند. کاردرمانی در منزل طب نو بسیاری از مشکلات جا به جایی و سایر مشکلات احتمالی را از بین برده است و معالجه را در محیط خانه در کنار خانواده پیش می برد که نتیجه ای اثر بخش تر خواهد داشت.

آیا کاردرمانی فقط مختص به بزرگسالان می باشد

برخی افراد ممکن است فکر کنند که این روش فقط برای بزرگسالان است، بچه ها گرچه شغل ندارند اما کار اصلی کودک بازی و یادگیری است و درمانگران حرفه ای می توانند مهارت های بچه ها را برای بازی، عملکرد مدرسه و فعالیت های روزانه ارزیابی کنند و آن ها را با آن چه که برای این گروه سنی مناسب است، مقایسه  و آماده سازی کنند .
طبق گزارش انجمن کاردرمانی آمریکا (AOTA) ، علاوه بر برخورد با جنبه های فیزیکی فرد، کاردرمانگران به عوامل روانشناختی، اجتماعی و محیطی اشاره می کنند که می تواند بر عملکرد به روش های مختلف تأثیر بگذارد. این روش باعث می شود که بخشی حیاتی از مراقبت های بهداشتی برای برخی از بچه ها باشد.

چه کودکانی نیاز به انجام کاردرمانی دارند

با توجه به بیان انجمن AOTA آمریکا، کودکان مبتلا به این مشکلات پزشکی ممکن است از این روش معالجه سود ببرند که مرکز توانبخشی در منزل طب نو برای تمامی موارد زیر کاردرمانگران مجربی دارد که برای انجام کاردرمانی در منزل آماده می باشند.

جراحات زایمان یا نقایص زایمان
اختلالات پردازش حسي
آسیب های مغزی نخاعی
مشکلات یادگیری
اختلالات رشد اوتیسم / فراگیر
آرتریت روماتوئید نوجوان
سلامت روان یا مشکلات رفتاری
شکستگی استخوان یا سایر آسیب های ارتوپدی
تاخیر رشد
مراقبت پس از جراحی
سوختگی
اسپینا بیفیدا
آمپوتاسیون تروماتیک
سرطان
آسیب های شدید دست
مولتیپل اسکلروز(MS) ، فلج مغزی و سایر بیماری های مزمن

کاردرمانگر چگونه به بهبود مهارت های کودکان کمک می کند

کاردرمانگران ممکن است:
 به بچه ها در مهارت های حرکتی کمک کنند تا بتوانند اسباب بازی ها را آزاد کنند و مهارت های دست خط را افزایش دهند.
هماهنگی دست و چشم برای بهبود مهارت های بازی کودکان و مهارت های مدرسه (ضربه به هدف، ضربه زدن به توپ، کپی کردن از تخته سیاه و غیره.
کمک به بچه ها با تاخیر های شدید رشدی می آموزد تا کارهای اساسی (مانند حمام کردن، لباس پوشیدن، مسواک زدن دندان ها و تغذیه خود) را انجام دهند .
کمک به بچه ها با اختلالات رفتاری سبب می شود که رفتارهای مثبت را در همه محیط ها حفظ  کنند. به عنوان مثال به جای برخورد با دیگران ، از روش های مثبت برای مقابله با خشم، مانند نوشتن درباره احساسات یا شرکت در فعالیت بدنی استفاده کنند.
آموزش بچه ها با معلولیت های فیزیکی مهارت های هماهنگی مورد نیاز برای تغذیه خود، استفاده از یک کامپیوتر، یا افزایش سرعت و خوانایی دست خط آن ها.
نیاز کودک برای تجهیزات تخصصی مانند صندلی چرخدار، اسپیلنت، تجهیزات حمام، وسایل پانسمان و یا وسایل ارتباطی را ارزیابی می کند.
کار با بچه هایی که مشکلات حسی و ذهنی برای بهبود تمرکز و مهارت های اجتماعی دارند.

درمان فیزیوتراپی و کاردرمانی چه تفاوت های با هم دارند

هر دو این شیوه های درمان به بهبود کیفیت زندگی کودکان کمک می کنند، اما تفاوت هایی وجود دارد. فیزیوتراپی (PT) با درد، قدرت، دامنه حرکتی متحرک، استقامت و عملکرد در حرکت در ارتباط است، در حالی که کاردرمانی بیشتر با مهارت های حرکتی ظریف، مهارت های تصویری-ادراکی، مهارت های شناختی و نقص پردازش های حسی کار می کند.
کاردرمانگران در محیط های مختلف کار می کنند از جمله:

بیمارستان ها
کاردرمانی در منزل
مدارس
مراکز توانبخشی
مراکز بهداشت روانی
کلینیک های خصوصی
کلینیک های کودکان
خانه های سالمندان

پیدا کردن کاردرمانگر و مراقب برای کودک خود

اگر فکر می کنید فرزندتان ممکن است به یک کاردرمان نیاز داشته باشد، از دکتر خود بخواهید تا شما را به متخصص راهنمایی کند. مشاور مدرسه ممکن است بتواند کسی را بر اساس عملکرد تحصیلی یا اجتماعی فرزندتان توصیه کند.
شما همچنین می توانید صفحات مجازی خود را بررسی کنید، به صورت آنلاین جستجو کنید، یا با انجمن کاردرمانی کشور خود یا مرکز بیمارستان یا مرکز توانبخشی مجاور برای مراجعه تماس بگیرید.
با این وجود شما یک متخصص خبره برای کودک خود پیدا می کنید.  همچنین می توانید از خدمات کاردرمانی در منزل مرکز طب نو بهرمند شوید که بدون اتلاف وقت در محل شما حضور خواهند یافت.

 

خواندن 661 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت