مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

فیزیوتراپی درد پا

فیزیوتراپی پا

پاهایتان، در تمام طول روز شما را از جایی به جای دیگر می برند. بهتر است برای اطمینان از سلامت و عملکرد صحیح پاها هرچند وقت یک بار به فیزیوتراپیست مراجعه کنید و تحت معاینه قرار بگیرید. معمولا بیشتر افراد، تا زمانی که صدمه ای ندیده اند خیلی به آن ها توجهی نمی کنند، اکیدا توصیه می شود همواره به فکر سلامت و عملکرد درست عضلات، استخوان ها، رباط ها و اعصاب پاهایتان باشید تا هم از آن ها محافظت کنید و هم جلوی عوارض جدی تر را بگیرید. فیزیوتراپی پا شامل نکات مهم در حفظ سلامتی پا و همچنین روش های درمانی برای رفع درد و سایر مشکلات آن است. در صورت مشاهده علایم درد، اختلال تعادل، گرفتگی عضلات، ضعف عملکردی عضلات و ... می توانید با مرکز طب نو تماس گرفته و از خدمات فیزیوتراپی در منزل طب نو در اسرع وقت و با مدرن ترین تجهیزات بهره مند شوید.

 

درد پا و توصیه های فیزیوتراپی در منزل برای درمان درد

 

راه های درمان درد پاشنه در فیزیوتراپی پا

اگر درد شما در قسمت پاشنه پا باشد ممکن است فاشیای ( نیام کف پا)  شما آسیب دیده وملتهب شده باشد. فاشیای کف پا، بافت پیوندی است که پاشنه را به انگشتان پا متصل می کند و اگر این فاشیا دچار التهاب شود پلنتار فاشیالیتیس اتفاق می افتد که در این صورت هرچه سریع تر باید تحت درمان فیزیوتراپی پا قرار بگیرید. ممکن است این درد را هنگام صبح حین برخاستن از تخت در قوس کف پا یا پاشنه خود تجربه کنید. برای رهایی از این درد ها باید به نکات زیر توجه کنید:

  • -به پاهایتان استراحت دهید
  • -تمرینات کششی را برای عضلات کف و پاشنه پا آغاز کنید.
  • -کفش مناسبی استفاده کنید که فاشیای کف پا و قوس آن را حفظ کند.
  • -به فیزیوتراپیست مراجعه کنید یا از راه مداوای فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید.

 

درمان درد پاشنه با فیزیوتراپی پا مرکز طب نو

 

علت بروز خار پاشنه پا و درمان آن با فیزیوتراپی پا

خارپاشنه یکی دیگر از عوال درد پا و پاشنه آن محسوب می شود. خارپاشنه، رشد غیرطبیعی قسمتی از استخوان پاشنه است که تیز و لبه دار می باشد و در اثر استفاده از کفش های نا مناسب یا پیاده روی های طولانی روی سطوح ناهموار با کفش بدون ضربه گیر می باشد. خار پاشنه می تواند در نحوه ایستادن و راه رفتن اختلال ایجاد کند و بهتر است هرچه سریع تر با درمانگر خود در این مورد مشورت کنید. می توانید با مرکز خدمات پزشکی طب نو تماس گرفته تا بتوانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوید.
معالجه گر شما با استفاده از مدالیته های ضد درد و التهاب خود و انجام تکنیک های تخصصی و تجویز تمرینات خانگی به درمان هرچه سریع تر شما کمک می کند. می توانید از کفه های ارتوپدیک مناسب کفش استفاده کنید. کفش های ضد ضربه پا کنید. بیش تر افرادی که قوس پای غیر طبیعی و کف پای صاف دارند مستعد خار پاشنه هستند. می توانید برای انتخاب کفش مناسب پا به قسمت مقالات آموزشی همین سایت مراجعه کنید.
ممکن است پد چربی محافظتی موجود در پای شما آسیب دیده باشد یا بورسیت عمقی ایجاد شده باشد که در این صورت هم باید از پک سرما استفاده کنید و استراحت کنید.  ممکن است بعد از تصادفات ماشینی با پرش ها و افتادن از ارتفاع دچار شکستگی استخوان پاشنه شده باشید که در صورت شک به این موضوع حتما به متخصص ارتوپد مراجعه کرده و کلیشه رادیوگرافی تهیه کنید. ممکن است دچار ترک استخوان، تورم، بورسیت و علایم درد حین راه رفتن باشید. در این صورت:

-فشار زیادی به پای آسیب دیده وارد نکنید و از وزن اندازی کامل خودداری کنید.
-از پد محافظتی پاشنه استفاده کنید.
-ازیک اسپیلنت یا کفش محکم محافظتی استفاده کنید.
-مداوا در منزل با متخصصان طب نو بهترین گزینه درمانی برای شما می باشد.

اگر بعد از تمام این کارها همچنان درد شما بهبود نیافت با پزشکتان درباره ی جراحی مشورت کنید.

سزاموییدایتیس و راه های مداوا

سزاموییدایتیس، نزدیک انگشت شست دو تا استخوان می باشد که به وسیله تاندون به هم متصل می شوند که به آن ها سزامویید می گویند. سزاموییدایتیس زمانی که تاندون اطرافشان آسیب ببیند وملتهب شود اتفاق می افتد. این حالت معمولا در دوندگان و رقاص های باله اتفاق می افتد. نکات زیر برای درمان را باید رعایت کنید:
-استراحت کنید.

-از کیسه سرما استفاده کنید.
-از پد راحت زیر انگشت شست استفاده کنید.
- کفش پاشنه کوتاه پا کنید.
-به فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

 

دردپاشنه و درمان  فیزیوتراپی در خانه پا

 

رهایی از درد قوس پا

پلنتار فاشیالیتیس یا التهاب فاشیا کف پا منجر به درد زیادی حین راه رفتن و وزن اندازی می شود. کف پای صاف و عدم وجود قوس نرمال این حالت را تشدید می کند که فرد حتما باید تحت نظر ارتوپد باشد و در مواقع شدید تر با یک جراح مشورت کند.
نوروپاتی یا آسیب عصبی در پا که اغلب همراه با دیابت اتفاق می افتد نوع خاصی از درد را در پا ایجاد می کند. دردی شبیه برق گرفتگی، سوختگی و یا سوزن سوزن شدن ایجاد می کند از پزشک خود بخواهید راه های جلوگیری از آسیب بیشتر را به شما آموزش دهد و هرچه سریع تر فیزیوتراپی در منزل را آغاز کنید. از پوشیدن کفش های جلو باز و دمپایی خودداری کنید و در صورت نیاز با یک جراح مشورت کنید.

 

خواندن 418 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت