مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

جلوگیری از آسیب های ورزشی با فیزیوتراپی و کاردرمانی

پیشگیری از آسیب های ورزشی با فیزیوتراپی و کاردرمانی


برای جلوگیری از آسیب های ورزشی و همچنین تسریع بخشیدن به روند بهبود بعد از آسیب دیدن در ورزش بهترین کار انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل می باشد زیرا که به دلیل جا به جا نشدن فرد آسیب دیده، روند معالجه راحت تر و سریع تر پیش می رود و این کار از حوزه های تخصصی در این زمینه می باشد.

انجام حرکات ورزشی همیشه با احتمال خطر همراه است، اما در همین شرایط اگر ورزشکار آمادگی جسمانی کافی را نداشته باشد و یا در محیطی باشد که غیر استاندارد است و انجام صحیح حرکات ورزشی را به خوبی نمی داند، به طور حتم صدمه خواهد دید و نیاز به کاردرمانی و فیزیوتراپی پیدا می کند.

چه آسیب های ورزشی نیاز به کاردرمانی و فیزیوتراپی دارد


صدمه های ورزشی که برای بهبود آن نیاز به کاردرمانی و فیزیوتراپی می باشد شامل موارد زیر می شود:

شکستگی و در رفتگی در نقاطی از بدن مانند زانو، مچ، ساعد، پا، آرنج، شانه و سایر نقاط بدن، آسیب رسیدن به رباط های زانو، صدمه دیدن شانه مانند التهاب در تاندون ها، دیسک کمر و گردن، ایجاد پارگی روتاتور کاف، بروز پیخ خوردگی در مچ پا، التهاب کف پا و مانند این ها نیاز به مراجعه به فیزیوتراپیست را دارد. اگر سطح آسیب به حدی باشد که فرد قادر به حرکت نباشد می تواند از خدمات در خانه کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل استفاده کند.

اهمیت داشتن فیزیوتراپیست ورزشی برای ورزشکاران حرفه ای


خطر صدمه در ورزشکارانی که به طور مدام ورزش می کنند و به صورت حرفه ای یک ورزش را دنبال می کنند، بیشتر است، چنین افرادی باید همیشه تحت نظر فیزیوتراپیست ورزشی باشند تا احتمال صدمه دیدن کاهش یابد و در صورت بروز آسیب سریعا بهبود یابند. بهتر است چنین افرادی که باید مدام تحت نظر باشند از کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند تا آسوده خاطر و راحت باشند.

موردی که اهمیت داشتن فیزیوتراپیست ورزشی را برای چنین افرادی پر اهمیت تر می کند این می باشد که آسیب دیدن های مکرر بسیار برای ورزشکاران خطرناک است و همیشه در معرض صدمه قرار دارند، بنابراین باید به طور منظم تحت نظر باشند و احتمال صدمه دیدن مجدد را به حداقل برسانند.

معالجه گر از روش های لیزر تراپی، تمرین درمانی، الکتروتراپی، منوال تراپی و آب درمانی استفاده می کند که از موثر ترین راهکار ها برای بهبود عملکرد آن ها می باشد.

درمانگر که از روش های تمرین درمانی استفاده می کند، از مهم ترین راهکار های فیزیوتراپی و کاردرمانی ورزشی شناخته شده است، یک برنامه تمرینی متناسب با سطح فعالیت وی را برای آن ها تنظیم می کند. تمامی این تمرین ها سبب بهبود یافتن انعطاف پذیری، افزایش دادن قدرت کافی در عضله ها و افزایش دادن دامنه حرکتی آن ها می شود.

کاردرمانی و فیزیوتراپی ورزشی چه اهدافی را دنبال می کند


کاردرمانی و فیزیوتراپی دوره نقاهت را کاهش می دهد و سبب تسریع بخشیدن به روند درمانی می شود. انجام منظم این کار برای ورزشکاران از آسیب های ورزشی جلوگیری می کند و عوارض های ناشی از آن را کاهش می دهد. اگر ورزشکار از فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل استفاده کنند، مداوای آن ها زودتر پیش می رود زیرا که نیاز به انتظار در صف در مرکز های پزشکی را ندارند و هر چه زود تر سلامتی خود را به دست می آورند و با مفاصلی قوی و کاملا آماده در میادین ورزشی حضور پیدا می کنند.

 

خواندن 607 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت