مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درای نیدلینگ یا سوزن خشک چیست

آشنایی با درای نیدلینگ یا طب سوزنی در فیزیوتراپی  

درای نیدلینگ یا سوزن خشک یک تکنیک درمانی موثر است که در بیماری های مختلف بر اساس تشخیصی که صورت می گیرد باید به منظور کاهش یا از بین بردن درد، افزایش دامنه حرکتی، رفع اسپاسم های عضلانی و یا افزایش سرعت ترمیم انجام می شود. در واقع یکی از روش های تخصصی است که در جلسات فیزیوتراپی در منزل هم انجام می شود. سوزن خشک با استفاده از یک سری سوزن های بسیار نازک و باریک در نقاط خاصی که توسط درمانگر شناسایی می شود، انجام می شود. در اصل اصولی تخصصی است که صرفا باید توسط فیزیوتراپیست آموزش دیده انجام شود.
تعدادی از بیماران که از درد های ناشی از گرفتگی عضلات، انواع کمردردها  گردن دردها و ... رنج می برند می توانند نتایج قابل توجهی از این تکنیک بگیرند. معمولا آزادسازی عضلات از طریق اجرای این تکینیک طی 48-72 ساعت اول نتایج بسیار چشمگیری خواهد داشت که روند ادامه درمان فیزیوتراپی را تسهیل می کند. شما چقدر با این تکنیک آشنایی دارید و آیا می دانید چه مواقعی و در چه بیماری هایی کاربرد دارد و در مواجه با چه دردهایی برای انجام این تکنیک باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید؟

 

زمان انجام درای نیدلینگ یا سوزن خشک - طب نو در منزل شما

 

مداوا از طریق روش سوزن خشک چیست

یک روش درمانی جدید است که با استفاده از یک سری سوزن های بسیار باریک و نازک بدون تزریق ماده خاصی توسط معالجه گر متخصص انجام می شود. انجام این راه مداوا که با افزایش گردش خون موضعی همراه است به بهبود خونرسانی به بافت کمک می کند. فیزیوتراپیست ها از این اصول هم برای تشخیص و هم برای درمان استفاده می کنند. درای نیدلینگ یا تکنیک سوزن خشک با طب سوزنی که یک روش تعدیل انرژی می باشد متفاوت است و یک روش علمی و اثبات شده بر اساس آناتومی و ساختار بدن انسان و بافت های آن است.

درای نیدلینگ به درمان این بیماری ها کمک می کند:

انواع کمر درد ها
گردن درد ها
انواع سردرد ها
اختلالات ستون فقرات
اختلالات و درد های مفاصل
درد سیاتیک
شانه یخ زده
آسیب های مچ و کف پا
اسپاسم های عضلانی
خار پاشنه
چسبندگی های ناشی از سوختگی ها و جراحی ها
فیبرومیالژیا
و موارد دیگر 

 

درمان بیماری ها با روش درای نیدلینگ یا سوزن خشک - فیزیوتراپی در منزل

 

تکنیک سوزن خشک چگونه انجام می شود

این روش با استفاده از یک سری سوزن های خشک مخصوص در نقاط خاصی از پوست استفاده می شود و بر اساس عضله درگیر طول آن متفاوت است. اجرای آن پروسه فیزیولوژیکی در بدن را آغاز می کند که منجر به کاهش درد و بهبود عملکرد خواهد شد،در واقع فرایند بازسازی قسمت آسیب دیده بدن بعد از انجام تسریع می شود و این پروسه منجر به کاهش درد و حس بهتر بیمار خواهد شد.

سه تاثیر شگفت انگیز درای نیدلینگ

کاهش درد و سفتی عضلانی
انجام این روش معالجه توسط فیزیوتراپسیت یکی از راه های کاهش درد محل مورد استفاده می باشد در واقع این تکنیک در یک سری نقاطی که درد را به محل های دیگر هم ارجاع می دهند اجرا می شوند این نقاط، اصطلاحا به نقاطی گفته می شوند که توسط درمانگر شناسایی و مداوا می شود. مثلا برای بیماری که گردن درد و شانه درد دارد شناسایی نقاط ارجایی ایجاد کننده این درد و انجام سوزن خشک درد مریض را تا حدود زیادی کاهش می دهد و به معالجه گر اجازه می دهد تمرینات تقویتی را زود تر شروع کند و بیمار نتیجه سریع تری از درمانش بگیرد. فیزیوتراپی در منزل با اجرای تکنیک درای نیدلینگ و ادامه روند درمانی در بهبود هرچه سریع تر بیمار شما موثر تر خواهد بود.  بعد از اجرای این راه معالجه، درد و التهاب کاهش می یابد و می توان با درد کمتر حرکت بهتری داشت.

افزایش دامنه حرکتی
بعد از اجرای درای نیدلینگ و برداشته شدن فشار بافت عضلانی و اسپاسم، دامنه حرکتی مفصل افزایش می یابد. اگر شما ورزشکاری هستید که آسیب دیده اید حتما اجازه دهید فیزیوتراپیست شما از این تکنیک برایتان استفاده کند. مثلا در ورزشی مثل بیسبال که دامنه حرکتی کامل شانه نیاز دارید با انجام این راه مداوا توسط معالجه گر با سرعت بیشتری دامنه حرکتی کامل را به دست می آورید و محل آسیب دیده ترمیم می شود و به ورزش خودتان برمی گردید.

سرعت ترمیم و بازسازی
بیشتر کسانی که بر اثر حادثه ای آسیب دیده اند از روند ترمیم بخش آسیب دیده خود شکایت دارند. بیمار باید صبرکند تا محل مورد نظر ترمیم شود و سپس تمرین های با زآموزی تقویتی را انجام دهد تا به حالت قبل باز گردد اما انجام سوزن خشک سرعت ترمیم را تا حدود زیادی افزایش می دهد و این توانایی را به شما می دهد که زود تر به فعالیت های مورد علاقه خود برگردید.

 

افزایش سرعت ترمیم و باز سازی با درای نیدلینگ یا سوزن خشک در فیزیوتراپی در خانهدرای نیدلینگ یک روش مداوای کاملا ایمن است و عارضه جانبی ندارد به شرطی که توسط درمانگر متخصص در این زمینه انجام شود و تنها ممکن است یک سری درد های جزیی همراه با اجرای این روش در بعضی بیماران حساس به درد دیده شود که تا 48 ساعت بعد انجام از بین می رود. مرکزطب نو با فیزیوتراپیست های متخصص در این زمینه خدمات فیزیوتراپی در منزل را فراهم کرده است. دقت کنید که کلیه سوزن های مورد استفاده در این تکنیک کاملا استریل و یک بار مصرف هستند و احتمالا انتقال بیماری های خونی از این طریق کاملا صفر است.

 

خواندن 497 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت