مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درمان بیماری میلیت عرضی حاد

بیماری میلیت عرضی حاد چیست و چگونه مداوا می شود؟

یکی از سندروم های بالینی، میلیت عرضی حاد است که دلیل بروز آن ایجاد التهاب در طناب نخاعی است که فیبر های عصبی دچار تخریب می شوند و معمولا در هر دو سمت بدن اندام ها را به خود درگیر می کند. این سندروم گاهی اوقات نشانه ای از شروع بیماری ام اس را دارد.

علائم و نشانه های میلیت حاد عرضی چیست؟

میلیت عرضی در بیشتر موارد به دلیل بروز عفونت های ویروسی رخ می دهد و شروع آن به این صورت است که درد شدید در پشت حس می شود و شخص تب و بی قراری را تجربه خواهد کرد. طناب نخاعی سینه ای و یا همان توراسیک از شایع ترین ناحیه هایی می باشد که در این بیماری درگیر می شود اما در سایر نقاط نخاع هم ممکن است که رخ دهد. علائم و نشانه های این بیماری در مدت چند ساعت خود را نشان می دهند و به مرور بعد از گذشت چند روز این علائم بیشتر می شوند و در مدت دو یا سه هفته کامل تر می شوند که تمامی این نشانه ها با توجه به قسمتی که آسیب دیده است و در هر بیمار متفاوت است.

برای تشخیص این سندروم چه ابزار های تشخیصی وجود دارد؟

ابزار های زیادی هستند که برای تشخیص سندرم میلیت کمک کننده هستند که به شرح زیر است:

  1. انجام MRI.
  2. انجام تست خون.
  3. پونکسیون کمری یا همان لومبار.
  4. برای رد ضایعات پیش آمده فضا گیر داخل طناب نخاعی از میلوگرافی استفاده می شود.

 

درمان میلیت چگونه انجام می شود؟

این افراد باید تحت نظر متخصص مغز و اعصاب باشند و از درمان های دارویی استفاده کنند. درمان های توانبخشی که در این زمینه می تواند کمک کننده باشد شامل انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل است. در این راستا برای بهبود هر چه سریع تر روان درمانی نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

خواندن 3782 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت