مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درمان بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی با کاردرمانی و فیزیوتراپی

درمان بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی از طریق کاردرمانی و فیزیوتراپی


عوامل متعددی باعث بروز بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی می شود. از جمله عواملی که سبب افزایش احتمال خطر این گونه بیماری ها می شود، ذره های معلق است که دارای مواد آلاینده بسیار گوناگون و متنوعی می باشند و این ذرات نیز در سایز های مختلفی وجود دارند که مشکلات تنفسی و ریوی ایجاد می کنند. علاوه بر این اختلالات، عوامل دیگری نیز وجود دارند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند روی سیستم تنفسی و قلبی عروقی تاثیر بگذارند.

توصیه می شود این گونه بیماران به هیچ عنوان از خانه خارج نشوند زیرا که سیستم قلب، عروق و تنفس آن ها بسیار آسیب پذیر است و در مواجه با محیط آلوده وضعیت آن ها به شدت بد تر خواهد شد. بنابراین در این شرایط می باشد که کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل بهترین گزینه و انتخاب برای شما خواهد بود.

علائم بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی چیست


به عنوان یکی از شایع ترین علائم بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی ایجاد تورم در شخص می باشد که باید این تورم تا حد قابل توجهی کاهش یابد و امکان بروز عفونت در بیمار به حداقل برسد که در چنین شرایطی بهترین راه درمان نرم کردن بافت هایی به نام فیبروتیک می باشد. تمامی این اقدامات باید در کنار مداوا های پزشکی و توسط یک فیزیوتراپیست خبره انجام گیرد که همان طور که گفته شد بهترین راه مداوا انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل می باشد زیرا که روند درمان را بسیار سرعت می بخشد.

فیزیوتراپی و کاردرمانی چگونه بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی را درمان می کند


فیزیوتراپی و کاردرمانی می تواند به راحتی بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی را مداوا می کند.

یک فیزیوتراپیست انجام فیزیوتراپی و کاردرمانی را برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند به این صورت انجام می دهد که سعی در اصلاح صحیح الگوی تنفسی وی دارد، به منظور تقویت عضله های تنفسی، ترشحاتی که در داخل ریه و همچنین راه های تنفسی قرار دارند را تخلیه می کند. سپس در انتها قسمت رفلکس سرفه تحریک می شود و تمریناتی برای بهبود تنفس به بیمار داده می شود.

هدف اصلی یک فیزیوتراپیست برای انجام فیزیوتراپی و کاردرمانی برای بیمارانی که مشکل قلبی دارند به این صورت می باشد که به منظور بهبود وضعیت بیمار به افزایش و رشد کارایی در سامانه قلبی و عروقی وی مشغول می شود.

فیزیوتراپیست در مواجه با بیمارانی که در ریه آن ها مشکل به وجود آمده است، سعی در اکسیژن رسانی بهتر و بیشتر به او را دارد. این روش مداوا یکی از اصول مقدماتی فیزیوتراپی و کاردرمانی می باشد و به عنوان پایه درمان شناخته شده است که وضعیت ریه بیمار بهبود خواهد یافت.

همان طور که می دانید ریه و قلب بسیار به یک دیگر نزدیک هستند و بر روی هم اثر می گذارند، بنابراین فیزیوتراپی و کاردرمانی قلبی ریوی به صورت همزمان از تاثیر بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل می باشد که در هنگام درمان بیماران قلبی باید فیزیوتراپی و کاردرمانی ریه نیز انجام شود.

دلیل انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل


هیچ گاه چنین بیمارانی را به خارج از خانه نبرید، در طی جا به جایی بیمار، هم خانواده و هم بیمار صدمه می بینند و وضعیت بیمار به خصوص اگر هوا آلوده باشد، قطعا بد تر خواهد شد و همچنین روحیه بیمار خدشه دار خواهد شد. پس حتما از خدماتی که به وجود آمده است استفاده کنید و کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل را در اولیت خود قرار دهید.

خواندن 635 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت