مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درمان غیر جراحی شکستگی کشکک زانو

مداوا غیر جراحی برای شکستگی در کشکک زانو

گاهی اوقات پزشکان می توانند افرادی را که دچار شکستگی مفصل یا کشکک زانو شده اند بدون جراحی درمان کنند. یک تاندون بزرگ، به نام تاندون ماهیچه چهارسر، پاتلا را می پوشاند و عضلات ران را به استخوان بخش پایین پا متصل می کند. پزشکان در مرکز ارتوپدی ان وان یو لانگون (NYU Langone) ممکن است یک یا چند درمان غیر جراحی برای شکستگی کشکک زانو پیشنهاد کنند به شرطی که تاندون ماهیچه چهارسر سالم مانده باشد و شکستگی جا به جا نشده باشد، به این معنی که کشکک زانو دچار شکستگی شده است، اما به چند قطعه مجزا شکسته و تبدیل نشده باشد.
صرف نظر از نوع شکستگی کشکک زانو، پزشکان استفاده از عصا یا صندلی چرخدار را در طی هفته اول یا دو هفته پس از آسیب توصیه می کنند. این کار به استخوان ها اجازه می دهد بدون نیاز به تحمل وزن بهبود یابند زیرا فشار وزن می تواند سبب بد تر شدن آسیب گردد. پزشکان ما در طب نو می توانند عصا یا صندلی چرخدار را برای شما فراهم کنند.

آتل ها یا اورتوزها (braces) و گچ های ارتوپدی

برای اغلب شکستگی های کشکک زانو که نیازی به عمل جراحی ندارند، پزشکان ما در همکاری با متخصصان ارتوپدی مرکز لانگون یک آتل یا گچ زانو برای بیمار تهیه می کنند تا برای چهار تا شش هفته آن را بپوشد. متخصصان ارتوپدی اطمینان حاصل می کنند که دستگاه حمایتی مناسب بیمار باشد. این دستگاه ها پا را از ناحیه ران تا ساق پا بی حرکت و ثابت می کنند که به کشکک زانو اجازه می دهد تا به درستی التیام یابد.
پزشک تان ممکن است نوبت های معاینه پیگیری یک بار هفته در طی دو ماه اول پس از جراحت را برای نظارت بر روند بهبود برنامه ریزی و تنظیم کند. در طی این مراحل پیگیری، پزشک ممکن است عکس های اشعه X جدیدی از زانو بگیرد تا بر چگونگی بهبود استخوان نظارت کند. پس از این که پزشک تان شواهدی در عکس اشعه ایکس مشاهده کند که نشان دهد شکستگی به اندازه کافی التیام یافته است تا اجازه حرکت در زانو را بدهد، آتل یا گچ ثابت کننده با یک آتل قابل انعطاف جایگزین می شود که به زانو اجازه می دهد خم شود. این فرآیند معمولا شش تا هشت هفته پس از آسیب رخ می دهد، اما زمان دقیق آن به شدت شکستگی بستگی دارد.

 

فیزیوتراپی در منزل طب نو - آتل ها یا اورتوزها braces و گچ های ارتوپدی

 

تحریک الکترونیکی استخوان

همین که کشکک زانوی شکسته روند بهبود را آغاز کند، ممکن است پزشک تان استفاده از تکنیکی به نام تحریک الکترونیکی استخوان را پیشنهاد کند. این درمان بدون درد می تواند سرعت بهبود استخوان را افزایش دهد و در مطب پزشک یا در مرکز بهبود استخوان لانگون انجام شود.
پزشک یک الکترود یا چند الکترود کوچک را - که دیسک های صافی هستند که الکتریسیته را هدیات می کنند - روی پوست در نزدیکی استخوان شکسته قرار می دهد. این الکترود ها به دستگاهی متصل می شوند که یک جریان الکتریکی ضعیف را از کشکک زانو عبور می دهد. این روش فرآیند بهبودی را به صورت جهشی با تحریک پروتئین ها در استخوان برای آغاز ترمیم سلول ها در محل آسیب شروع می کند.

 

فیزیوتراپی در منزل دکتر جعفر پور - تحریک الکترونیکی استخوان

 

انجام فیزیوتراپی

به محض این که بیمار بتواند بدون درد زانو آسیب دیده اش را خم کند، پزشکان مرکز لانگون شروع فیزیوتراپی را توصیه می کنند. این مرحله می تواند یک تا شش هفته پس از آسیب باشد. فیزیوتراپ ها یا درمانگران فیزیکی در مرکز توانبخشی راسک لانگون نیویورک می توانند یک برنامه توانبخشی را برای کمک به شما در ایجاد قدرت و انعطاف پذیری در زانو و عضلات اطراف آن طراحی و تهیه کنند. فیزیوتراپی در منزل همچنین می تواند محدوده حرکت در زانوی شما را تنظیم کند. تمرین های ساده تحمل وزن، مانند بالا آوردن پا، می تواند به تقویت عضلات اطراف زانوی آسیب دیده کمک کند. عضلات قوی تحرک را بهبود بخشیده و همچنین از زانو حمایت کرده و از آن در برابر آسیب های دیگر محافظت می کنند. فیزیوتراپ تان ممکن است انجام حرکات کششی و تقویتی ساده را به عنوان یک برنامه روزمره در خانه در بین جلسات توصیه کند. فیزیوتراپی ممکن است یک بار در هفته به مدت شش تا هشت هفته یا تا زمانی که شکستگی کشکک زانو به طور کامل بهبود یابد، ادامه پیدا کند.

خواندن 586 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت