مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

دستگاه سی پی ام CPM در فیزیوتراپی

دستگاه سی پی ام CPM در فیزیوتراپی

برای انجام فیزیوتراپی، دستگاه های سی پی ام یکی از دستگاه هایی می باشند که امروزه کاربرد فراوانی را به خود اختصاص داده اند و مرکز خدمات پزشکی طب نو برای مداوای بیماران از این روش برای انجام فیزیوتراپی در منزل استفاده می کند تا بیمار به روند عادی زندگی خویش بازگردد و از خشکی مفاصل وی جلوگیری به عمل آید.

برای جلوگیری از بروز مشکلاتی که بعد از انجام عمل جراحی و یا در پی بروز بیماری های ارتوپدی رخ می دهد که منجر به کاهش دامنه های حرکتی می شود باید از روش های توانبخشی استفاده شود. دستگاه سی پی ام می تواند از عوارض ناشی از کم تحرکی و بی تحرکی جلوگیری کرده و دامنه حرکتی را در مفاصل افزایش دهد.

موارد استفاده از دستگاه سی پی ام

از دسگاه CPMدر مواردی استفاده می شود که جراحی های زیر بر روی فرد انجام شده است که طب نو برای چنین افرادی خدمات فیزیوتراپی در منزل را با به کار گیری این دستگاه در نظر گرفته است.

جراحی هایی که مربوط به بازسازی و ترمیم مفاصل زانو یا شانه می باشد، جراحی های انجام شده برای پیوند غضروف، جراحی صورت گرفته که برای وجود چسبندگی های ناحیه های کپسول مفصلی هستند و مانند این ها که ممکن است دامنه حرکتی فرد را کاهش دهد باید با استفاده از این دستگاه از پیش آمدن این موضوع جلوگیری شود.

مزایای مداوا با دستگاه CPM

به کار بردن این دستگاه در روش های فیزیوتراپی که با افزایش و بهبود گردش خون همراه است، سبب کاهش و نیز تسکین درد ها می شود و در نتیجه دوره نقاهت را کاهش می دهد.

دستگاه سی پی ام که باز سازی غضروف های صدمه دیده می پردازد باعث می شود که رباط های آسیب دیده به خوبی ترمیم شوند و انعطاف پذیری در مفاصل بهبود یابند که در نتیجه از ایجاد خشکی مفصل و به وجود آمدن چسبندگی های بافتی پیشگیری می شود.

افرادی که قادر به حرکت نیستند، نباید نگران باشند زیرا که مرکز طب نو فیزیوتراپی در منزل را انجام می دهد و آماده کمک به تسریع بخشیدن در روند بهبود بیماران می باشد.

 

خواندن 1408 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت