مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

سرگیجه و راه معالجه با فیزیوتراپی و کاردرمانی

سرگیجه و راه درمان با فیزیوتراپی و کاردرمانی


سرگیجه از جمله بیماری هایی می باشد که تقریبا هر شخصی در طول زندگی خود با آن مواجه می شود. این عوارض یک دوره کاملا کوتاه می باشد که به صورت سرگیجه ملایم، نداشتن تعادل، تلو تلو خوردن، به گردش در آمدن جسم ها به دور سر و مانند این ها می باشد. در چنین شرایطی جهت از بین بردن عوارض ها، بهبود وضعیت جسمانی و به دست آوردن پایداری در بدن می توان از فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل و یا در مراکز درمانی استفاده کرد.

علت رایج بروز سرگیجه و انجام کاردرمانی و فیزیوتراپی


علت بروز سرگیجه به خصوص در هنگام راه رفتن، اکثرا به دلیل وجود مشکلاتی است که در داخل گوش و سیستم وستیبولار وجود دارد. کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل به دلیل شرایط خاصی که بیمار دارد و برای راه رفتن به کمک سایرین نیازمند است، بسیار به مداوای سر گیجه کمک می کند، شما به راحتی می توانید از انجام این روند معالجه در مرکز های پزشکی به صورت حضوری نیز بهره ببرید. یکی از راه هایی که علائم سرگیجه و همچنین چرخش سر را بهبود می بخشد، استفاده از روش کاردرمانی و فیزیوتراپی کاملا موثر به نام وستیبولار است، به ویژه برای افرادی که در هنگام حرکت دارای عوارض هایی این چنین می باشند.

فیزیوتراپی و کاردرمانی چگونه سرگیجه را مداوا می کند


۱- تمریناتی برای خو گیری
معالجه گر باید تمریناتی جهت خو گیری را مد نظر داشته باشد. تمرینات خو گیری از جمله تمرین هایی می باشند که برای کاهش علامت های سرگیجه در افراد بیمار طراحی شده اند، به این صورت که حساسیت بدن را به نسبت به سرگیجه ای که به وجود آمده است، کاهش می دهد.

۲- پیدا کردن راهی جهت جبران کمبود ها
فیزیوتراپیست در حین به کارگیری روش فیزیوتراپی و کاردرمانی برای ایجاد تعادل در سر و فراهم آوردن اطلاعات حرکتی لازم و حیاتی باید دیگر سیستم های بدن مانند چشم، مغز و مفصل های پا را تقویت کنند تا کمبود ها جبران شود و پایدارای بدن حفظ گردد.

۳- انجام تمرین هایی کاربردی جهت حفظ تعادل
انجام تمرین های کاملا کاربردی و مناسب که درمانگر برای شما تجویز می کند، بهترین راه برای حفظ تعادل می باشد زیرا که الگو ها و روش های حرکتی شما را به وضعیت نرمال باز می گرداند، گام ها را استوار و محکم می کند و قدرت از دست رفته را به شما هدیه می کند.

۴- آموزش هایی جهت تکمیل روند معالجه
فیزیوتراپیست حالت های درست بدن را به شما آموزش می دهد. این آموزش ها از جمله استراتژی هایی می باشد که جهت بهینه سازی حرکت های روتین و روزانه شما در نظر گرفته می شوند و سبب تکمیل روند مداوا می شود.

انجام تمامی این کار ها برای به دست آوردن سلامتی بسیار مفید می باشد. از جمله خدمات بسیار خوبی که وجود دارد استفاده از خدمات در خانه می باشد که شما به راحتی می توانید کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل را جهت بهبود وضعیت خود برگزینید که کمک بیشتری به سریع پیش رفتن روند درمانی شما نیز خواهد کرد.

اثرات مفید کاردرمانی و فیزیوتراپی بر اختلالات سر گیجه


یکی از مهم تریم بخش های درمانی، کنار آمدن بیمار با سرگیجه می باشد. در این شرایط که بیمار همکاری می کند، درمانگرباید از طریق فیزیوتراپی و کاردرمانی این مشکل را به حداقل برساند و روند بهبود برای این عوارض را پیش بگیرد.

کاردرمانی و انجام فیزیوتراپی وستیبولار برای گردش سر و سرگیجه بسیار مفید است و در طی جلسات لازم بر طبق نظر فیزیوتراپیست سبب حفظ تعادل شخص و به حداقل رساندن احتمال افتادن وی بر روی زمین می شود.

کاردرمانی و فیزیوتراپی وستیبولار به صورت راه های معالجه کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل نیز به کار گرفته می شود که فردی متخصص در خانه شما حضور پیدا می کند و بعد از چندین جلسه مداوا، آموزش های لازم را به بیمار می دهد و از او می خواهد که در طول روز به انجام آن ها بپردازد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که طول درمان نا مشخص است اما ایجاد احساس تغییر در سلامت خود معمولا از 4 هفته تا 6 هفته می باشد.

 

خواندن 928 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت