مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

سکته مغزی و درمان با فیزیوتراپی و کاردرمانی

سکته مغزی و درمان با فیزیوتراپی و کاردرمانی


از دیر باز تاکنون بیماری جدی به نام سکته مغزی وجود داشته است که به دلایل مختلفی مانند اختلال در خون رسانی و رسیدن اکسیژن به سلول های مغزی اتفاق می افتد که سبب ناتوانی فرد می شود. شخص در حفظ تعادل خود، سخن گفتن و مانند این ها دچار مشکل می شود، زبان وی شل شده و به سختی سخن می گوید.

این بیماری در تمامی افراد به خصوص سالمندان رخ می دهد که باید بلافاصله اقدامات لازم جهت درمان بدون از دست دادن حتی یک ثانیه صورت گیرد زیرا به دلیل این که اکسیژن به سلول های مغزی نمی رسد، می تواند سبب مرگ این سلول ها شود و عملکرد عادی و طبیعی مغز را دچار اختلال کند.

به دلیل این که این افراد قادر به حرکت نیستند و توان خود را از دست داده اند، نگران حمل و جا به جایی آن ها نباشید، خدماتی که توسط مرکز خدمات پزشکی طب نو به شما ارائه می شود، انجام روند درمانی در خانه می باشد و ما پس از معاینه برای فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل نیز همراه شما خواهیم بود.


تشخیص وضعیت بیماری که دچار سکته مغزی شده است


تشخیص وضعیت بیماری که دچار سکته مغزی شده است، توسط یک متخصص باید صورت گیرد. پزشک توسط دارو هایی مانند رقیق کننده های خون و یا در مواردی خاص با انجام جراحی، سعی در ترمیم سلول های مغزی را دارد.

بعد از طی این مراحل باید کار های توانبخشی طبق برنامه خاصی هر چه سریع تر بر روی بیمار انجام شود. این کار توانبخشی شامل فیزیوتراپی و کاردرمانی می شود که بدون انجام این دو مورد، قطعا درمان ناقص خواهد ماند. در چنین شرایطی انجام کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل می تواند اثر مفید تر و زود تری را روی فرد بیمار بگذارد.


تاثیر کاردرمانی و فیزیوتراپی در سلامت جسمانی افرادی که دچار سکته مغزی شده اند


تاثیر کاردرمانی و فیزیوتراپی برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند بسیار مفید می باشد. زیرا که شخص بعد از سکته دچار فلج موقتی عضلات و یا حتی دائمی شده است که این کار که با برنامه مناسب توانبخشی پیش می رود، جلوی پیشرفت بیشتر این عارضه را می گیرد و شخص را رو به بهبودی می برد.

از جمله مزایای دیگر این کار می توان به این موضوع اشاره کرد که به دلیل بی حسی و همچنین ضعف های عضلانی، بیمار قادر به حرکت نمی باشد و همین موضوع سبب ایجاد زخم بستر، آتروفی عضلانی و مانند این ها می شود که فیزیوتراپی و کاردرمانی به خوبی از این امر جلوگیری می کند.

شما جهت راحتی خود می توانید از امکاناتی مانند کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید که در این صورت بیمار شما نیز راحت تر است و در طی جا به جایی ها بین مراکز آسیب و صدمه نخواهد دید.


تاثیر کاردرمانی و فیزیوتراپی در سلامت روحی افرادی که دچار سکته مغزی شده اند


تاثیر کاردرمانی و فیزیوتراپی در سلامت روحی افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، می تواند بسیار اثر گذار باشد زیرا به دلیل این که شخص یک باره قدرت حرکتی و تکلمی خود را از دست داده است و به انجام کار های خود به دیگران محتاج شده، روحیه بسیار ضعیفی پیدا کرده است.

بنابراین در چنین شرایطی در ابتدا انجام فیزیوتراپی بسیار موثر واقع می شود و بعد از آن و یا همراه با آن انجام کاردرمانی روحیه بیمار را به زودی باز می گرداند، قدرت تکلم، مشکل در بلع، عزت نفس و اعتماد به نفس به وی باز خواهد گشت.

اگر فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل صورت گیرد، اثری مفید تر و سریع تر برای شما خواهد داشت. زیرا علاوه بر این که برای خانواده و خود بیمار راحت تر می باشد، می توان گفت که افراد بیمار در محیط خانه حس بهتر و راحت تری خواهند داشت و زودتر بهبود می یابند.

خواندن 567 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت