مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

شانه یخ زده و یا فروزن شولدر با فیزیوتراپی و کاردرمانی مداوا می شود

شانه یخ زده و یا فروزن شولدر با فیزیوتراپی و کاردرمانی مداوا می شود

عارضه ای که در شانه رخ می دهد باعث سفتی و دردناک شدن شانه می شود مبتلایان در دو گروه اولیه و ثانویه جای می گیرند، در گروه اولیه علت خاصی برای ضایعه وجود ندارد ولی در گروه ثانویه معمولا شانه یخ زده به دنبال دیابت، ضربه های شانه، جراحی ها، بیماری های قلبی عروقی، سکته های مغزی، بیماری های تیروئیدی و ضایعات بافت نرم ایجاد می شود.

عواملی هستند که زمینه را برای این عارضه مساعد تر می کنند. مثلا آسیب به تاندون برخی از عضلات شانه، افسردگی، اضطراب، تنش، خستگی و زیاد بودن قوس کمری که منجر به افزایش قوزپشتی می شود و متعاقب به آن ممکن است زمینه ایجاد شانه یخ زده افزایش یابد.

شما با دیدن علایم اولیه و محدویت های حرکتی هرچه سریع تر باید درمان را آغاز کنید. این بیماری یک بیماری اسکلتی عضلانی است و شما باید تحت نظر فیزیوتراپیست متخصص در این زمینه درمان را پیگیری کنید شرکت خدمات پزشکی طب نو برای راحتی بیماران خود، خدمات فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل این بیماران را فراهم کرده است. شما می توانید با مشاهده هرکدام از این علایم با ما تماس بگیرید و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط مجرب ترین فیزیوتراپیست در منزل درمان خود را در منزل شروع کنید.

سیر این بیماری بی سروصدا و تدریجی است و معمولا بیمار به خوبی نمی داند از کی این مشکل شروع شده، پس ضعف و محدودیت های حرکتی شانه خود را جدی بگیرید.

علایم بالینی شانه یخ زده و یا فروزن شولدر چیست

دردی مبهم و عمیق در بالای بازو وجود دارد که با حرکت افزایش یافته و گاها حتی هنگام خواب هم حس می شود و ممکن است خواب را مختل کند.

در حالت های شدید درد در بخش های پایینی بازو، ساعد، دست، گردن و کتف نیز انتشار می یابد و حرکت نوسانی اندام فوقانی حین راه رفتن کاهش پیدا می کند.

بیماران حین پوشیدن لباس به شکلی دست خود را حرکت می دهد که انگار بازویش در گچ است و ابتدا آستین عضو مبتلا را می پوشد.

شانه یخ زده معمولا در خانم ها شیوع بیشتری دارد و در سنین میانسالی بیشتر دیده می شود که حتما باید تحت درمان فیزیوتراپی و کاردرمانی قرار گیرد دقت کنید که با دیدن علایم هرچه زودتر مداوای خود را آغاز کنید چون به تاخیر انداختن سبب پیشرفت بیماری شده و در نتیجه درمان سخت تر می شود و گاها بعضی عوارضش ممکن است برای همیشه ماندگار شود . شما می توانید با دیدن درد و محدودیت حرکت از خدمات کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل طب نو استفاده کنید.

 

شانه منجمد- شانه یخ زده- مرکز طب نو - فیزیوتراپی و کاردرمانی

 

فیزیوتراپیست برای درمان شانه یخ زده و یا فروزن شولدر چه اقداماتی را انجام می دهد

متخصص ارتوپد ابتدا با استفاده از دستگاه های مناسب بر اساس وضعیت شما و طبق صلاح دید خود با هدف کاهش التهاب و درد، سعی بر افزایش دامنه حرکتی شانه شما خواهد داشت و در نهایت با تقویت عضلات و آموزش پاسچر مناسب از برگشتن این عارضه پیشگیری خواهد کرد. متخصص ارتوپد با تنظیم برنامه درمانی براساس وضعیت شما، با عبور از مرحله حاد بیماری، مداوا در مرحله تحت حاد با موبیلیزیشن های مفصلی ادامه می یابد. که شما می توانید با اعتماد کامل به فیزیوتراپیست های مجرب در پزشکی طب نو از خدمات فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل بهره مند شوید.

 

خواندن 644 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت