مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

طب سوزنی در منزل برای بیماران مغز و اعصاب

طب سوزنی در منزل برای بیماران مغز و اعصاب


طب سوزنی یکی از حیطه های درمانی سنتی است که امروزه مطابق با دستاورد های علم طب روز تغییر کرده است. به عبارتی دانش روز علم پزشکی با تحقیقات دانشگاهی به اثرات طب سوزنی در درمان بیماری های مختلف دست یافته اند. یکی از این حیطه ها فایده طب سوزنی در منزل در بیماری های مغز و اعصاب است. در این مقاله می خواهیم در مورد این بیماری ها صحبت کرده و روش های درمانی آنها را بررسی کنیم. مرکز طب نو با ارائه خدماتی همچون فیزیوتراپی در منزل و غیره نیز فعالیت دارد. تمام مطالب این سایت توسط متخصصین حوزه ی پزشکی نگارش شده و در جهت افزایش آگاهی مردم در مورد بیماری ها و روش های درمانی آن است. توصیه می شود بعد از مطالعه مطالب مد نظر ، آن را در اختیار عزازنتان قرار دهید.

 

 

طب سوزنی و بیماری های مغز و اعصاب


این بیماری ها به مشکلات مرتبط با مغز و نخاع و رشته های عصبی است. به عبارتی هر اختلالی که ناشی از ضعف عملکرد این قسمت از بدن باشد در این حوزه قرار می گیرد. تعداد این بیماری ها زیاد است که در ادامه مفصل به آن ها می پردازیم. مشکلات در حرکت و حس عمده موارد دیده شده در این بیماران است. روش های درمانی برای هر بیماری متفاوت بوده و عمدتا این بیماری ها موجب ناتوانی فرد می شوند. به همین دلیل در بیمارستان یا خانه بستری می شوند. لذا در کنار دارودرمانی از روش هایی مثل فیزیوتراپی در منزل استفاده می شود. ممکن است فیزیوتراپیست ها در کنار سایر روش ها و ابزارهای خود از طب سوزنی در منزل نیز بهره ببرند. بیماری های مغز و اعصاب گاها عوارض دائمی داشته و در سراسر زندگی فرد حضور دارند. در ادامه به بررسی چند مورد از این بیماری ها و اثر طب سوزنی در منزل صحبت می کنیم

 


طب سوزنی در منزل سکته مغزی


سکته مغزی یک بیماری شایع بوده و متاسفانه امروزه سن ابتلا به آن در جامعه بسیار کاهش یافته است. این بیماری در اثر مرگ قسمتی کوچک از بافت مغز به وجود می آید. دلیل این اتفاق ممکن است پارگی مویرگ و یا انسداد ان توسط لخته خونی یا قطعات چربی شناور در خون و یا غلظت بیش از حد خون برای عبور از مویرگ ها است. ممکن است طی اتفاقاتی مثل بیهوشی در اثر افت شدید سطح اکسیژن خون ، قسمتی از مغز دچار آسیب شود. این بیماری موجب اختلال در حرکت یک سمت از بدن و صورت، مشکلات گفتاری، اختلال بلع و دفع و همچنین مشکلات شناختی مغز باشد. در مواردی نیز ممکن است باعث تغییر خلق و خو شود. در کنار داروها از فیزیوتراپی در منزل برای درمان این بیماران استفاده می شود. فردی که دچار سکته مغزی می شود در بیشتر موارد قادر به جابجایی نیست و دوره درمان را در منزل سپری می کند. فیزیوتراپیست با حضور بر بالین بیمار تمرینات لازم را به بیمار داده و آموزش های لازم را به خانواده می دهد. ممکن است او از ابزار های دیگیری نیز مثل شاک ویو درمانی استفاده کند. طب سوزنی در منزل سکته مغزی نیز یکی از مهم ترین و کارآمد ترین ابزارهای فیزیوتراپیست است. این متد درمانی باعث تسریع درمان سکته مغزی می شود. به کمک فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی ، حرکات نیمه ی بدن کمک کم طبیعی می شود. در کنار آن، طب سوزنی  موجب افزایش توانایی های حسی و حرکتی بدن خواهد شد. جهت مطالع بیشتر  در این زمینه مقاله طب سوزنی در منزل سکته مغزی را مطالع کنید.

 

طب سوزنی در منزل سکته مغزی-فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی

خواندن 968 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت