مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

طب سوزنی در منزل برای شانه یخ زده

طب سوزنی در منزل برای شانه منجمد یا یخ زده


شانه یخ زده یکی از بیماری های ارتوپدی است که در آن مفصل شانه به دلیل به حرکتی یا سایر عوامل دچار خشکی شده و حرکت آن با درد و محدودیت انجام می شود. فیزیوتراپی شانه منجمد در این حالت درمان مناسبی برای این بیماری است . این مشکل بیشتر در افراد مسن و یا افرادی که دچار شکستگی در دست ومتعاقبا بی حرکتی می شوند دیده می شود. مرکز طب نو قصد دارد در این مجال به شرح این بیماری و درمان های رایج آن از جمله فیزیوتراپی در منزل بپردازد. با توجه به این که امروزه طب سوزنی یک درمان مکمل برای بسیاری از بیماری ها از جمله شانه یخ زده است باید نقش آن در درمان شانه منجمد بهره برد. مرکز طب نو در کنار سایر خدمات پزشکی ، طب سوزنی در منزل را نیز توسط متخصصن دانشگاهی خود در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا علاوه بر هزینه های مصوب و مناسب ، از کیفیت خدمات و علمی بودن آنها بهره مند شوید. توصیه می گردد کلیه خدمات طب سوزنی در منزل و یا سایر خدمات را از افراد تحصیل کرده دریافت کرده و از درمانگر خود کارت نظام پزشکی دریافت کنید.

 

طب سوزنی در منزل شانه-مرکز طب نو-فیزیوتراپی در منزل شانه

 

 

 

شانه یخ زده چیست و طب سوزنی چه نقشی در درمان آن دارد؟


مفصل شانه یک مفصل گوی و کاسه است که باید در همه جهات حرکت داشته باشد. بنابراین کپسول مفصلی ان باید گشاد و بزرگ بوده و اجازه حرکت در همه جهات را دهد. در صورتی که این مفصل به هر دلیلی به مدتی بی حرکت یا کم حرکت باشد این کپسول جمع شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دردناک می شود. از طرفی جع شدن آن ، حرکات شانه را محدود می کند. اکثر بیماران حین مراجعه به فیزیوتراپی با عنوان خشک شدن شانه شکایت دارند. البته شانه منجمد در مراحل بعدی موجب کوتاهی عضلاتی شانه و سفت شدن آنها نیز می شود. فیزیوتراپی شانه منجمد موجب نرم شدن کپسول شانه شده و درد و التهاب کپسول را رفع می کند. طب سوزنی شانه یخ زده نیز می تواند یک درمان مکمل بوده و موجب رفع درد و کوتاهی کپسول مفصلی شانه و عضلات اطراف شود. طب سوزنی در منزل از طرف متخصصین فیزیوتراپیست مرکز طب نو در کنار بسیاری از درمان های دیگر از جمله فیزیوتراپی در منزل ارائه می گردد.

 

 طب سوزنی در منزل شانه-فیزیوتراپی در منزل شانه-طب نو

فیزیوتراپی شانه منجمد با طب سوزنی در منزل


در مواردی که شانه بی حرکت و دردناک می شود بعد از مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی یک ارزیابی اولیه و دقیق از فیزیوتراپیست دریافت می شود. بعد از بررسی مشکلات شانه طرح درمان منحصر به فرد با اهداف زیر مطرح می شود:

کاهش درد : خشکی کپسول مفصلی و چسبندگی آن باعث درد می شود. طب سوزنی و سایر روش های فیزیوتراپی شانه موجب کاهش درد آلام شانه خواهد شد.


کاهش التهاب: بدن در برابر چسبندگی کپسول مفصلی ، واکنش نشان داده و با ایجاد التهاب در صدد ترمیم آسیب بر می آید.


رفع کوتاهی عضلات: ممکن است کوتاهی عضلات نیز علت یا معلول شانه یخ زده باشند که با فیزیوتراپی رفع می کنیم. یکی از روش های مورد استفاده طب سوزنی است تا عضلات به طول طبیعی خود برسند.


افزایش خاصیت ارتجاعی کپسول مفصلی : کشش کپسول با تکنیک های فیزیوتراپی و طب سوزنی ضروری است. جمع شدن کپسول موجب درد و محدودیت حرکتی در شانه منجمد می شود.


افزایش قدرت عضلات شانه : عضلات اطرف شانه باید قادر به حرکت در دادن مفصل شانه باشند تا کپسول مفصلی دچار خشکی و چسبندگی بیشتر نشود. تمرینات فیزیوتراپی در منزل نیز برای شما آموزش داده خواهد شد تا در خانه نیز تمرین نمایید.


بیشتر افرادی که به شانه منجمد دچار می شوند قبلا درجاتی از آسیب سایر اجزای شانه را تجربه می کنند. مثلا فرد به علت التهاب تاندون یا تاندونیت شانه و یا ضرب دیدن آن ، شکستگی و یا هر علت دیگر مدتی شانه خود را بی حرکت کرده است. در سالمندانی که تحت فیزیوتراپی در منزل قرار می گیرند اکثرا در الگوی زندگی بی حرکت به سر برده و تمایل دارند بر روی شانه های خود به پهلو بخوابند. بنابراین عدم حرکت مناسب و کافی در شانه موجب خشکی شانه می شود که به آن شانه منجمد می گویند. طب سوزنی در منزل برای شانه یا هر جای دیگر بدن ، یکی از روش های مفید و تخصصی است که باید توسط کادر درمان دانشگاه دیده و متبحر انجام شود. هرگونه سهل انگاری و سپردن خود به افراد فاقد صلاحیت موجب آسیب های جانی جبران ناپذیر می شود.

 

 

 

خواندن 1362 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت