مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

طب سوزنی در منزل برای شکستگی ها

طب سوزنی در منزل و فیزیوتراپی برای شکستگی ها


شکستگی ها موجب درد و آلام فراوان بیماران می شوند. بهبودی بعد از شکستگی دارای چالش های فراوان است. این بیماران تحت درمان فیزیوتراپی در منزل قرار می گیرند. فیزیوتراپیست ها جهت بازتوانی بیمار تکنیک های درمانی متفاوت را برای بازگشت بیمار به زندگی عادی انجام می دهند. مرکز طب نو با ارائه خدمات گوناگون پزشکی مثل ویزیت در منزل و غیره در کنار بیماران است‌. ممکن است در کنار فیزیوتراپی ، درمان های دیگر مثل لیزر درمانی، ماساژ ، طب سوزنی در منزل نیز برای بیمار شکستگی لازم باشد. سوزن درمانی یک روش درمان تخصصی است که باید توسط افراد متخصص انجام شود زیرا ممکن است افراد فاقد صلاحیت باعث آسیب جبران ناپذیر به بافت های بدن شوند. در این مقاله سعی بر آن است تا شما را به پروسه بازتوانی بعد از شکستگی و اثر طب سوزنی در ارتقا کیفیت زندگی آشنا سازیم. این مطالب توسط متخصصین مرکز طب نو و مطابق با علم روز پزشکی نوشته شده است. توصیه می کنیم این نکات مهم طب سوزنی را مطالع کرده و در اختیار عزیزانتان قرار دهید.

 

 

طب سوزنی در منزل برای شکستگی ها- فیزیوتراپی در منزل-مرکز طب نو

طب سوزنی در منزل و فیزیوتراپی بعد از جراحی شکستگی


وقتی استخوانی دچار شکستگی می شود دو قطعه استخوان ممکن است از همدیگر فاصله بگیرند. در این صورت جراحی برای نزدیک کردن دو قطعه ، و ثابت کردن آنها در کنار هم انجام می شود. اما این برش و جراحی لایه های عضلانی و بستن محل جراحی باعث چسبندگی های لایه های موازی می شود. این چسبندگی حرکت عضلات و گردش خون را تضعیف می کند.به کمک طب سوزنی در منزل  می توان این لایه ها را از همدیگر جدا کرد و باعث تسهیل حرکت بافت ها در کنار هم شد. عضلات در داخل کیسه ای به نام فاشیا قرار گرفته اند. ممکن است بین فاشیای عصلات و همچنین بین پوست با فاشیای عضله چسبندگی به وجود آید.سوزن های وارد شده در بافت ها موجب کاهش تورم و افزایش حرکت بافت ها در کنار هم می شود. تکنیک های فیزیوتراپی در منزل برای رفع این مورد بسیار تخصصی است. فیزیوتراپیست برای تقویت توان عضلات علاوه بر ارائه تمرینات تقویتی به کشش عضلات نیز در صورت لزوم می پردازد. ماساژ و تکنیک های دستی فیزیوتراپی نیز از دیگر موارد مهم دیگر است. انجام طب سوزنی باعث گردش بهتر آب میان بافتی در محل جراحی و رفع تورم خواهد شد. سوزن درمانی با دانش و مهارت لازم در رابطه با ساختار درونی قسمت های مختلف بدن توسط فیزیوتراپیست انجام می شود.

 

 

 

طب سوزنی در منزل برای ترک یا شکستگی ساده


اگر شکستگی بصورتی باشد که قطعات جدا شده از همدیگر دور نشده باشند و یا به هر دلیلی جراحی صورت نگیرد آنگاه برای فراهم کردن جوش خوردن ، گچ گیری یا آتل بندی انجام می شود. این کار برای بی حرکت کردن استخوانها و جوش خوردن شکستگی لازم است. بی حرکتی خود داراب عوارض متعدد مثل لاغر شدن عضلات و چسبندگی و خشک شدن در مفاصل و عضلات می شود. بنابراین باید از فیزیوتراپی در جهت بازتوانی استفاده نمود. این بیماران به دلیل درد و ترس اکثرا تحت ویزیت در منزل قرار می گیرند. فیزیوتراپی در منزل شامل روش های متعدد برای حفظ قوام عضلات، پیشگیری از خشکی مفصلی ، تسهیل جوش خوردگی و رفع چسبندگی عضلانی است. طب سوزنی در منزل نیز یکی از وسایل کمکی فیزیوتراپیست است که کاربردهای فراوان دارد. سوزهتی استفده شده یک بار مصرف و استریل هستند. انتخاب سوزن با طول مناسب جهت دسترسی به عمق مد نظر بسیار مهم و تخصصی است. سوزن ها بسیار نازک بوده و بدون درد هستند.

جهت مشاوره رایگان و ویزیت در منزل با مرکز طب نو تماس فرمایید

خواندن 594 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت