مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

طب سوزنی در منزل نقاط ماشه ای درد

طب سوزنی در منزل برای نقاط ماشه ای چیست؟


طب سوزنی عبارت است از وارد کردن سوزن هایی با طول خاص در عمق مشخص از عضله در جهت استفاده از اثرات درمانی آن. احتمال آسیب به بافت های بدن در این حالت وجود دارد اما این کار باید توسط متخصص انجام شود تا ضمن به حداقل رسیدن خطرات احتمالی ، اثرات درمانی آن ظاهر شود. طب سوزنی در منزل ممکن است عرصه را برای افراد سودجو فراهم کند تا از بی اطلاعی مردم سو اسفاده کنند.

بنابر این طی دریافت هرگونه خدمات پزشکی در منزل باید کارت شناسایی نظام پزشکی دریافت نمایید. مرکز طب نو علاوه بر طب سوزنی ،خدمات فیزیوتراپی در منزل را توسط متخصصین زبده دانشگاهی در اختیار شما می گذارد. در این مقاله سعی شده تا درمان نقاط ماشه ای درد توسط فیزیوتراپی و طب سوزنی مطابق با دانش روز پزشکی تشریح شود. دعوت می شود ادامه مطلب را رعایت کرده . آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

 

نقاط ماشه ای و فیزیوتراپی در منزل

عضلات ما از رشته های نازک و طویل تشکیل شده که در کنار هم ساختار منظم عضله را تشکیل می دهند. این رشته ها به صورت کلی در داخل یک غلاف به اسم فاشیا قرار می گیرند. وظیفه ی این رشته ها کوتاه و بلند شدن است تا عملکرد عضله انجام شود. گاها در اثر انجام کارهای تکراری در یک وضعیت نادرست این رشته ها متحمل کار بیش از حد می شوند. کار طولانی مدت و ادامه دار و تکراری این رشته های عضلانی یا فایبر ها گاها موجب تغییر شکل طبیعی آنها می شود. رشته های فایبر عضلانی در اثر کار طولانی مدت و مداوم تکراری در نقاط مشخصی جمع شده و توده های سفت و دردناک به وجود می آورند که به آنها نقاط ماشه ای می گویند.

فیزیوتراپی نقاط ماشه ای با هدف رفع گره های عضلانی انجام می شود. درد نقاط ماشه ای ممکن است به جاهای دیگر بدن نیز انتشار یابد. طب سوزنی در منزل در کنار فیزیوتراپی یک گزینه مناسب درمانی برای رفع درد نقاط ماشه ای است. در صورت درمان نشدن نقاط ماشه ، فرد احساس درد و گرفتگی در عضله ی خود داشته و همچنین عملکرد طبیعی و نرمال عضله را نخواهد داشت. حین فیزیوتراپی در منزل برای بیمارانی با تعویض مفصل یا شکستگی مشاهده می شود که درد های جانبی نیز مانع بهبودی سریع بیمار شده و بر مشکلات فرد می افزاید.

 

 


طب سوزنی نقاط ماشه ای


نقاط ماشه ای اکثرا در عضلات با فعالیت یکنواخت و مداوم دیده می شود. این عضلات ممکن است در گردن، قسمت داخلی ران و پشت ساق پا باشد. فیزیوتراپیست در حین لمس نقاط ماشه ای به وجود نقاط سفت و دردناک در عضله پی می برد و به انجام طب سوزنی آنها می پردازد. این نقاط ماشه به اندازه ی لپه و یا کمی بزرگ تر در زیر دستان ما قابل لمس هستند. فشار ملایم بر روی آنها با نوک انگشتان دردناک است. طب سوزنی در منزل برای نقاط ماشه ای یک روش درمانی اصلی در کنار فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست ممکن است از روش های دیگری مثل کشش و ماساژ فریکشن برای رفع نقاط ماشه ای استفاده کند. در بیمارانی که فیزیوتراپی در منزل دارند گاه به مشکلات جانبی پی برده می شود. یکی از این مشکلات نقاط جانبی هست که سدی در برابر بهبودی بیمار است.

 

 طب سوزنی در منزل گردن-فیزیوتراپی در منزل گردن-مرکز طب نو


طب سوزنی چگونه به نقاط ماشه ای اثر می کند؟


نقاط ماشه ای منشع درد و گرفتگی عضله محسوب می شوند. فیزیوتراپی نقاط ماشه ای موجب باز شدت این گره های عضلانی شده و سلامت ماهیچه را باز می گرداند. می توان از طب سوزنی به عنوان یک ابزار مهم در رفع نقاط ماشه ای بهره برد. سوزن ها با تشخیص دقیق عمق و محل آنها توسط فیزیوتراپیست در عضله وارد می شوند تا به محل گره ها برسند. ورود سوزن باعث ایجاد آسیب محدود و سازنده به این نقاط شده و پروسه التهابی بدن جهت ترمیم آغاز می شود. طب سوزنی موجب آزاد شدن شل کننده های طبیعی از عضله شده و آن را آزاد می کند. برای نیل به نتیجه بهینه باید در کنار این تکنیک از سایر روش های فیزیوتراپی نیز بهره برد. طب سوزنی در منزل یا کلینیک یک ابزار ساده و بسیار کاربردی جهت رفع درد و گرفتگی ماهیچه ها است.

جهت مشاوره رایگان و دریافت خدمات طب سوزنی در منزل با مرکز طب نو تماس فرمایید تا پاسخ سوالات خود را متخصصین ما دریافت نمایید.

خواندن 1690 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت