مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

علل طبیعی تورم انگشتان

آیا انگشت شما ورم می کند

یک سری علایمی مثل تورم انگشتان  به دلایلی متعددی ممکن است ایجاد شوند در این مقاله، سعی می کنیم علل شایعی را معرفی کنیم که کاملا طبیعی هستند و نشانه بیماری خاصی نیستند و با انجام فیزیوتراپی در منزل یا در مطب های مختلف پزشکی و رعایت یک سری نکات خاص برطرف می شوند بحث کنیم. در مقاله بعدی درباره علائم غیرطبیعی تورم انگشتان که نشانه بیماری خاصی هستند و نیاز به پیگیری و درمان بیشتری دارند بحث میکنیم.

دلایل مختلف ورم کردن انگشت

 تورم زمانی که جریان خون و مایعات  در بافت ها یا مفاصل بدن مختل می شود ایجاد می شود. گاهی ممکن است انگشت شما ورم کند یا حتی مفاصل شما متورم به نظر برسد. ممکن است این تورم بر اثر فشار وارد شده از حلقه ای که در انگشت دارید ایجاد شود و این چیزی نیست که نگران کننده باشد و کاملا طبیعی است . اما گاهی  بدون هیچ علت ظاهری، تورم ایجاد می شود ممکن است نشانه عارضه خاصی باشد که نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد.

ورزش و گرما

قلب، ریه ها و عضلات شما به اکسیژن کافی نیاز دارند که کار خودشان را به درستی انجام دهند. بنابراین خون بیشتری به این ارگان ها می رود و در نتیجه خون کمتری به قسمت هایی مثل انگشتان دست جریان می یابد. سیاهرگ های کوچکی خون را از این محل ها بر می گردانند و ممکن است در محل هایی مثل انگشتان دست، تورم ایجاد شود.
همچنین گاهی دمای بدن به هر دلیلی از جمله ورزش، ممکن است بالا رود و در چنین حالتی سیاهرگ های انگشتان و اندام های دور از قلب ممکن است گشاد و متورم شوند تا این گرما را دور کنند و دمای بدن به تعادل برسد که این حالت هم کاملا طبیعی است.
دقت کنید که در این موارد می توانید استراحت کنید، از کمپرس یخ استفاده کنید و انگشتتان را رو به مچ ماساژ دهید و در هنگام خوابیدن یک بالشت زیر دست خود قرار دهید و انگشت متورم را هم سطح با قلب یا بالا تر از آن قرار دهید که بازگشت خون به راحتی صورت گیرد و اختلال ایجاد نشود.

 

خواندن 331 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت