مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

علل غیرطبیعی تورم انگشتان و راه های درمانی

درمان تورم انگشتان که به دلیل عوامل غیرطبیعی رخ داده است

در مورد علائم طبیعی تورم انگشت ها صحبت کردیم، حال در این مقاله با ما همراه باشید تا با عوامل غیر طبیعی آشنا شوید. ممکن است پارگی رباط یا پیچ خوردگی انگشت باعث ایجاد تورم شود. جا به جایی یا شکستگی استخوان هم می تواند چنین حالتی ایجاد کند. اگر آسیب وارد شده خیلی جدی نباشد می توانید استراحت کنید و از کمپرس یخ استفاده کنید. اجازه دهید متخصص ارتوپد شما را معاینه کند و به فیزیوتراپیست ارجاع دهد.  در این صورت، می توانید جلسات فیزیوتراپی در منزل را آغاز کنید.

 

عفونت - عوامل غیر طبیعی متورم شدن انگشت - فیزیوتراپی در منزل طب نوعفونت، سه علت شایعی که منجر به تورم انگشتان می شود:

-عفونتی که در اثر هرپس ایجاد می شود.
-نوع عفونت خاصی که در اثر فعالیت انواع خاصی از باکتری ها و قارچ ها روی ناخن ها ایجاد می شود .
-فلون یا نوع خاصی از عفونت که منجر به تورم انگشتان می شود.

عفونت های مفصلی و تورم انگشتان

مثل روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتویید که باعث ایجاد تورم، درد و خشکی در مفاصل می شود که معمولا هم در اولین بند انگشتان دست و در هر دو دست ظاهر می شود.
بیماری پسوریاتیک هم منجر به تورم مفاصل و انگشتان می شود و یک سری اثرات خاص روی پوست دارد و به پسوریازیس معروف است که به مرور باعث تخریب مفاصل می شود و هنوز درمان قطعی ندارد.

نقرس و متورم شدن انگشت ها

 

نقرس - ورم کردن غیر طبیعی انگشت ها - طب نو فیزیوتراپی در خانه

 

نقرس معروف بیماری مردان پولدار است. مردانی که گوشت، غذاهای دریایی و الکل زیادی مصرف می کنند بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند. بیماران مبتلا به نقرس معمولا انگشت شست پای متورمی دارند البته سایر انگشتان و مفاصل بند انگشتان هم می تواند متورم و دردناک شود. یک سری دارو های خاص می توانند این بیماری را تا حدود زیادی کنترل کنند و از حملات بیشتر جلوگیری کنند.

درمان دارویی برای کاهش ورم انگشت

بعضی داروها مثل:

-یک سری دارو های مسکن درد مثل آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن
-استرویید ها
-دارو های ضد درد مثل گاباپنتین و پرگابالین
-یک سری دارو های کنترل دیابت و فشار خون
-درمان و تعدیل هورمون ها با استروژن و تستسترون

این ها دارو هایی هستند که به طور کلی برای کنترل و کاهش تورم انگشتان استفاده می شود، دارو را فقط با تجویز پزشک معالج استفاده کنید.

سندروم تونل کارپال و سایر بیماری هایی که تورم ایجاد می کنند

 

سندروم تونل کارپال و دیگر بیماری هایی که تورم غیر طبیعی ایجاد می کنند - فیزیوتراپیست و فیزیوتراپی

 

این بیماری که در اثر گیر افتادگی عصب در تونل فضای مچ دست ایجاد می شود منجر به بی حسی و تورم خواهد شد که شما حتما باید فیزیوتراپی را هر چه زود تر آغاز کنید.
علاوه بر موارد ذکر شده بیماری های کلیوی، انگشت ماشه ای، اختلال سلول های خونی، ادم لنفاوی، رینود و اسکرودرما می تواند باعث تورم انگشتان دست یا پا شود و حتما باید توسط متخصص روماتولوژیست و ارتوپد معاینه شود، آزمایشات لازم انجام شود و در صورت نیاز فیزیوتراپی شروع شود.

 

خواندن 2055 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت