مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

عوامل موثر در نتیجه درمانی فیزیوتراپی

چه عواملی در نتیجه درمان فیزیوتراپی تاثیرگذار است؟

عوامل بسیار مهمی که در نتیجه درمانی فیزیوتراپی مهم هستند شامل نوع آسیب و صدمه ای است که به شخص وارد شده است و همچنین شدت آن است. این دو عامل در هر بیماری متفاوت هستند و تاثیر های درمانی به کار گرفته شده برای هر کدام مختلف است زیرا که در هر شرایطی نمی توان از یک روش مداوا استفاده کرد. روش مناسب باید توسط ارتوپد، جراح ستون فقرات و یا متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشخص شود.

چه اقداماتی در جلسات فیزیوتراپی انجام می شود؟

برای این منظور که نتیجه مطلوب از این روش مداوا گرفته شود باید بیماری به صورت صحیح تشخیص داده شود، میزان و شدت آن مشخص شود، زمان مناسبی جهت انجام فیزیوتراپی در نظر گرفته شده و همچنین مشخص شود که چه تعداد جلسه نیاز است و فاصله هر جلسه باید به چه صورت باشد و نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید به بیمار توصیه های لازم جهت مراقبت از خود در حین و بعد از طی این جلسات داده شود تا بتواند نتیجه ای مطلوب از درمان خود بگیرد.
از جمله این توصیه ها این است که به وی تاکید شود که چه فعالیت های خاصی را نباید انجام دهد تا مجدد آسیب و صدمه به عضو وارد نشود. به صورت کلی شخص باید تمامی تمرین هایی که برای کاهش درد تجویز شده است و تمامی توصیه هایی که به وی شده است را رعایت کند تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورد. همچنین فیزیوتراپیست ممکن است که از درمان های مکمل دیگر نیز استفاده کند که این درمان ها شامل درمان دستی، طب سوزنی، استفاده از دستگاه های دیگر و مانند این ها است.
مرکز خدمات پزشکی طب نو از جمله مراکزی است که به انجام فیزیوتراپی در منزل می پردازد و شما را از رفت و آمد در شلوغی شهر در امان نگه می دارد. تیم مجرب طب نو با استفاده از بهترین و به روز ترین دستگاه ها در محل حاضر می شوند و به شما در بهبود هر چه سریع تر کمک می کنند.

خواندن 217 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت