مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

فیزیوتراپیست به چه کسی گفته می شود

فیزیوتراپیست به چه کسی گفته می شود

 

به عنوان یک تعریفی جامع از فیزیوتراپیست باید گفت که این کار تسکین دهندۀ درد ها می باشد، بدون آن که نیازی به جراحی و یا حتی دارو باشد. کار افرادی که در این صنف مشغول به کار هستند که در واقع جزیی از حیطۀ پزشکی است، توسط گرما، پرتو هایی از نوع فرو سرخ یا فرابنفش و همچنین جریان برق می باشد.

امروزه کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل نیز به وجود آمده است که بسیار کار جا به جایی بیماران را توسط خانواده و اطرافیان آن ها راحت کرده است و همچنین روند درمانی را بسیار سهل نموده است زیرا که در محیط خانه روحیه بیمار را نیز راحت تر می توان ترمیم کرد.

 

وظایف یک فیزیوتراپیست چیست


فیزیوتراپیست تنها وظیفه رفع درد ها را بر عهده ندارد و باید به عواقبی که این درد در زندگی بیمار گذاشته است با نهایت صبر و حوصله، توجه ویژه نشان دهد و در بازگشت اعتماد به نفس به وی یاری برساند و در واقع برای کاردرمانی او تلاش کند. بنابراین باید برنامه ای برای درمان متناسب با وضعیت جسمانی و همچنین روحی آن ها تنظیم کند.

فیزیوتراپیست ها دارای وظایف گوناگونی هستند و در حیطه های مختلفی مشغول به کار می باشند مانند انجام کاردرمانی در منزل، فیزیوتراپی در منزل، فیزیوتراپیست ویژه برای دانش آموزان و در محیط مدرسه، فیزیوتراپیست برای مکان های نظامی و مانند این ها که در هر یک مسئولیت های خاصی دارند.

 

فیزیوتراپیست برای درمان بیمار چه اقداماتی را انجام می دهد 

 

فیزیوتراپیست برای درمان بیمار در ابتدا به معاینه بیمار می پردازد تا به میزان و ماهیتی از اختلال که در فرد ایجاد شده است، پی ببرد و سپس برای درمان اختلالات هایی مانند ضعف عصبی، اسکلتی و یا ماهیچه ای و همچنین بیماری های کلیوی، سرطان و غیره از دستگاه هایی استفاده می کند که مکانیکی هستند و دارای جریان هایی از نوع الکتریکی می باشند.

در حین درمان از مانور های دستی نیز استفاده می شود به این صورت که به ماساژ قسمت های جراحت دیده پرداخته می شود تا نا هنجاری هایی که به وجود آمده است، اصلاح گردند. برای تکمیل درمان و بازگشت روحیه، بیمار باید حرکات ورزشی و استراحت کافی را مد نظر داشته باشد.

 

انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل 


اگر شما کار فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل را انتخاب کرده اید، روند درمان مانند مراکز صورت می گیرد و این فیزیوتراپیست ها نیز دستگاه های مخصوصی مانند دستگاه الکتروتراپی دارند که قابلیت حمل دارد و دقیقا کار وسیله های موجود در مراکز را انجام می دهد. باقی روند درمان مانند درمان با دست و ورزش و تلاش برای بازگشت عزت به نفس نیز برای بیمار انجام می شود.

خواندن 514 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت