مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

فیزیوتراپی کودکان

فواید فیزیوتراپی در کودکان

فیزیوتراپی کاربرد های مختلفی در کودکان دارد. برای مثال کودکانی که مهارت های حرکتی مانند سینه خیز رفتن، غذا خوردن، در دست نگه داشتن اشیا، راه رفتن، نوشتن و مانند این ها را به خوبی کسب نکرده اند، به این شیوه درمانی جهت اصلاح این موارد نیاز پیدا می کنند. در ادامه موارد بیشتری را برای شما نام خواهیم برد.

والدین چه نقشی در به کار گیری این شیوه درمانی برای کودک خود دارند؟

فیزیک درمانگری از جمله روش های بسیار مفید و موثری است که در جهت بهبود بخشیدن به درد ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بنابراین شیوه درست انجام دادن آن بسیار حائز اهمیت است زیرا که در غیر این صورت نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.
پدر و مادر در چنین شرایطی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و باید در تمام مدت در کنار فرزند خود حضور داشته باشند و طریقه انجام تمرینات را به خاطر بسپارند. همچنین والدین باید گزارش پیشرفت و طریقه انجام تمرین ها را به پزشک بدهند تا روند بهبودی و تاثیر تمرینات مورد بررسی قرار گیرد.

چه کودکانی باید فیزیوتراپی کنند؟

  1. کودکانی که در مهارت های هماهنگی و حرکتی خود دچار اختلال هستند و دامنه حرکتی آن ها مختل شده است.
  2. انواع بیماری های عصبی – عضلانی.
  3. فلج مغزی.
  4. رهایی از جراحت ها و صدمه هایی که به کودک وارد شده است مانند سوختگی، شکستگی، رگ به رگ شدن و بروز ترک خوردگی و مانند این ها.
  5. فرزندانی که عقب ماندگی دارند و در یاد گیری مواردی مانند نوشتن و خواندن دچار اختلال هستند.

از جمله راه های درمانی دیگر که برای این دسته از کودکان می تواند مفید باشد، کاردرمانی است که در این روش کار های معمول روزمره مانند نحوه لباس پوشیدن، مسواک زدن و مانند این ها آموزش داده می شود.
برای سادگی و آسودگی خود می توانید فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل را برای کودکان خود انجام دهید. کافیست با طب نو تماس بگیرید.

 

خواندن 338 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت