مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

درمان بیماری روماتیسمی و پوستی با کاردرمانی و فیزیوتراپی

درمان بیماری روماتیسمی و پوستی با کاردرمانی و فیزیوتراپی در منزل


بیماری های پوستی از طریق کاردرمانی و فیزیوتراپی قابل مداوا هستند. روماتیسم نوعی از بیماری است که سبب متورم شدن، التهاب و درد مفاصل می شود. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است به بیشتر از 100 نوع مختلف و با علامت های متفاوت از بیماری روماتیسمی دست یافته اند. تمامی این انواع درمان و مداوا های خاص خود را دارند. در تمامی نقاط بدن احتمال هجوم این عوارض وجود دارد زیرا که روماتیسم در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد کرده و به تدریج پیشرفت می کند.

همه مردم باید مراقب سلامتی خود باشند، زیرا که این بیماری برای همگی افراد رخ می دهد. در گذشته تصور بر این بود که فقط اشخاص ساکن در مناطقی که مرطوب می باشد، به این عوارض دچار می شوند ولی امروزه مشاهده می شود که در تمامی نقاط گریبان مردم را گرفته است.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت علم، مداوا های بسیار مفید و موثری در نظر گرفته می شود که از جمله آن می توان به انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل یا در مرکز های درمانی و پزشکی اشاره کرد که تا حد قابل توجهی درد ها را کاهش می دهد.

چه افرادی بیشتر در معرض بیماری های روماتیسمی قرار دارند


افراد سیگاری بیشتر در معرض بیماری های روماتیسمی به ویژه آرتریت روماتوئید هستند. همچنین باید گفت که مصرف دخانیات یکی از دلایلی می باشد که سبب تشدید روماتیسم در ناحیه ستون فقرات می شود و درد های دردناکی را افراد مبتلا به این بیماری که سیگار هم مصرف می کنند شاهد خواهند بود. در واقع باید گفت که دخانیات به شدت عوارض های پوستی را تشدید می کند.

افرادی که مدام در حالت اضطراب، تنش و استرس هستند، به شدت در معرض بیماری های روماتیسمی قرار دارند. زیرا استرس موادی را در خون ترشح می کند که سیستم ایمنی بدن تحریک شده و عوارض و علائم بیماری در افراد ظاهر می شود. مراقب حالت های روحی خود باشید زیرا که بعضی روماتیسم ها با شرایط روحی و استرس شما ارتباط مستقیمی دارد.

یک راه مداوا بسیار ساده اما کار آمد که برای این نوع از بیماری ها در نظر گرفته شده است که عوارض را تا حد چشمگیری کاهش می دهد به صورتی که بیمار بسیار راحت باشد، انجام کاردرمانی و فیزیوتراپی می باشد. افراد به انتخاب خود می توانند مداوای فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل را برگزینند و یا در مراکز درمانی.

چگونه از بروز بیماری های روماتیسمی جلوگیری کنیم


برای جلوگیری از بروز بیماری های روماتیسمی باید دخانیات را فراموش کنید زیرا مصرف این مواد سبب بروز نوعی از عوارض های روماتیسمی می شود و برخی انواع دیگری از این بیماری را تشدید می کند.

مصرف غذا های سالم را همیشه مد نظر داشته باشید. ویتامین D را حتما در رژیم غذایی خود قرار دهید. غذاهای غیر بهداشتی بیرون از خانه را فراموش کنید زیرا که عفونت های زیادی را وارد بدن شما می کند.

ورزش کردن را حتما در برنامه روزانه خود قرار دهید زیرا ورزش و فعالیت به صورت منظم نه تنها جلوی مبتلا شدن به روماتیسم را می گیرد بلکه از بروز سایر بیماری ها نیز جلوگیری می کند.

فیزیوتراپی و کاردرمانی چگونه بیماری های روماتیسمی و پوستی را درمان می کند


فیزیوتراپی و کاردرمانی بیماری های پوستی را مداوا می کند و از آن جایی که بروز بیماری های روماتیسمی از نوزادی تا کهنسالی وجود دارد و سه نوع شایع تر از آن آرتروز، آرتریت روماتویید و پوکی استخوان می باشد، باید از این گونه راه های مداوا استفاده شود که درد ها را کاهش دهد و شخص را به آرامش برساند.

فیزیوتراپیست با توجه به شرایطی که بیمار دارد و همچنین با توجه به نوعی از روماتیسم که به آن مبتلا است، اقدامات مختلفی را برای کاهش درد و التهاب انجام می دهد از جمله استفاده از درمان های دستی، مداوا از طریق وسایل الکتریکی و حراراتی و دادن تمرینات ورزشی مناسب می باشد که قدرت عضلانی به وی باز گردانده شود. در برخی از این بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، فیزیوتراپیست از روش الکتروتراپی یعنی استفاده از پرتو هایی از نوع فرابنفش، برای حفظ سلامت کامل پوست کمک می گیرد.

نگران ادامه دادن مداوای خود در طولانی مدت نباشید زیرا خدمات فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل برای تمامی افراد امکان دارد و متخصصین مجربی با دستگاه های قابل حمل و کاملا پیشرفته در خانه شما حاضر خواهند شد.

 

خواندن 1998 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت