مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

مداوای بیماری های نورولوژی

بیماری های نورولوژی چگونه مداوا می شوند؟

در اغلب بیماری های نورولوژیک مانند سکته مغزی، پارکینسون، بلز یا همان فلج عصب صورت و مانند این ها، درمان با فیزیوتراپی نقش بسیاری را در بهبود بیماران ایفا می کند. در این افراد عضلات دچار آسیب شده اند بنابراین فیزیوتراپی می توان به درمان هر چه سریع تر آن ها کمک کند.

مراجعه به فیزیوتراپیست و شروع درمان

با مراجعه این افراد به یک فیزیوتراپیست، معاینات بالینی بر روی آن ها صورت می گیرد و آزمون ها و پرسش هایی از آن ها انجام می شود تا بیمار کاملا ارزیابی شود و بر اساس نتیجه ای که به دست می آید یک برنامه توانبخشی برای وی تنظیم می شود. برای کمک به این بیماران در جهت کنترل ادرار و مدفوع روش هایی از جمله sacral nerve atimulation و tibial nerve stimulation به کار گرفته می شود که به تحریک عصب هایی که به کنترل کمک می کنند، پرداخته می شود و تا میزان حدود 80 درصد موفقیت در این زمینه حاصل می شود.

روش sacral و tibial در کنار فیزیوتراپی

روشی که در sacral به کار گرفته می شود به این صورت است که تحریکی مداوم را به عصب وارد می کند و این تحریک سبب کنترل ادرار و مدفوع بیمار می شود و این تحریک باید دائمی باشد بنابراین باید در بدن شخص کار گذاشته شود اما وجود آن در بدن سبب می شود که محدودیت هایی برای گرفتن عکس های رادیو گرافی و  ام آر آی و مانند این ها برای این اشخاص به وجود آید.
روش tibial به این صورت است که در قسمت بالایی قوزک خارجی پا بر روی ساق قرار داده می شود و این دستگاه تحریک قابلیت گذاشتن و برداشتن دارد و یک needle که به دستگاه متصل است کار وارد کردن تحریک را انجام می دهد که تا حدود 80 درصد موفقیت آمیز است.
تمامی این روش ها زمانی موفقیت آمیز و خوب خواهند بود که در کنار فیزیوتراپی در منزل و یا با مراجعه به مطب های پزشکی برای انجام فیزیوتراپی صورت گیرد.

خواندن 304 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت