مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

مداوای قطعی سیاتیک چیست؟

درمان قطعی سیاتیک

به دلیل فشار آمدن به عصب سیاتیک سبب می شود که شما درد سیاتیک را تجربه کنید که نقطه شروع آن از پایین کمر است و کم کم به ران ها سرایت می کند و در انتها کل پای شما را درگیر خود می کند. درمان درد سیاتیک با روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب روش مناسب آن به دست پزشک شما انجام می شود.

برای رهایی از درد سیاتیک چه اقداماتی خانگی وجود دارد؟

برخی اقدامات وجود دارند که سبب می شود درد شما کاهش یابد.
کمپرس آب سرد و آب گرم برای کاهش درد بسیار موثر است زیرا گرما عضلات را نرم می کند و سرما سبب می شود که تورم های ایجاد شده کاهش یابد. این کمپرس ها را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه مورد نظر خود قرار دهید و سعی کنید که هر 3 الی 4 ساعت این کار را تکرار کنید.
اما در کل پیشنهاد می شود که این اقدامات را زیر نظر پزشک معالج خود انجام دهید تا نکات لازم برای انجام این کار ها را به شما بگویند زیرا برای مثال افرادی که دارای بیماری قلبی هستند نباید از آب سرد استفاده کنند.

برای درمان درد سیاتیک چه راه هایی وجود دارد؟

مداوای درد سیاتیک با روش های مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها انجام مرتب جلسات فیزیوتراپی در منزل است و این که باید دارو های ضد درد و ضد تورم را به صورت مرتب زیر نظر دکتر مصرف کنید.
اقداماتی که در فیزیوتراپی برای شما انجام می شود شامل استفاده از دستگاه های مخصوصی است که مشکلات عضلات و استخوان های شما را به صورت کامل از بین می برد.
ماساژ از جمله روش دیگریست که در این زمینه می تواند کمک کننده باشد زیرا درد را کاهش می دهد و جریان خود را بهبود می بخشد که توصیه می شود این کار روزی یک مرتبه انجام شود.
انجام تزریق و جراحی در موارد خیلی حاد انجام می شود و در ابتدا سعی می شود که با روش هایی که در بالا ذکر شد، سلامتی را به بیمار باز گرداند.

خواندن 255 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت