مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

مداوای گردن درد با کاردرمانی و فیزیوتراپی

درمان گردن درد با کاردرمانی و فیزیوتراپی


یکی از شایع ترین درد های ارتوپدی که شاید تقریبا بسیاری از افراد آن را تجربه کرده باشند، درد های ناشی از گردن درد می باشد. گردن یکی از عضو های بدن انسان می باشد که وزن ناشی از سر را تحمل می کند و تحرک و حرکت زیادی دارد و به همین دلیل بارز می باشد که بیشتر در معرض صدمه قرار دارد. آرتروز در قسمت ستون فقرات گردن، گرفتگی عضله های گردن و بروز دیسک گردن از رایج ترین دلایل ایجاد گردن درد می باشند. از بهترین راه های مداوا برای افرادی که با این درد دست و پنجه نرم می کنند، روش های غیر جراحی فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل می باشد که به بهبود آن ها کمک شایانی خواهد کرد.

درد گردن چه عوارضی را در پی دارد


درد گردن باعث ایجاد سر درد، حس درد در اندام های فوقانی و در نتیجه سبب اختلال در عملکرد های این اندام ها می شود. این درد ها سبب ناتوانی شخص در حرکت دادن و چرخاندن سر می شود و حس ضعف و بی حسی در عضله های فرد به وجود می آید. دلایل و عوامل زیاد و گوناگونی وجود دارد که سبب آسیب به ستون مهره های گردن شده و حس درد را در فرد به وجود می آورد. بروز این عوارض در اکثر مواقع با روش های غیر جراحی کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل قابل مداوا می باشد که استفاده از خدمات پزشکی در منزل بسیار راحت تر از مراجعه به مرکز های پزشکی می باشد.

فیزیوتراپی و کاردرمانی چگونه به درمان گردن درد کمک می کند


فیزیوتراپیست از روش هایی مانند پرتو نگاری توسط اشعه ایکس، سی تی اسکن، میلوگرافی، ام آر آی به منظور تشخیص هر چه دقیق تر علت بروز درد در گردن استفاده می کند.

بعد از تشخیص علت از یکی از روش های درمانی یعنی لیزر تراپی، سوزن خشک، منوال تراپی، درمان های دستی و تمرین درمانی برای از بین بردن عوارض بیماری بهره می برد. تمامی این روش ها سبب افزایش دادن انعطاف پذیری هر چه بیشتر عضله های گردن شده و به خوبی عضلات را تقویت می کند.

کاردرمانی در منزل و فیزیوتراپی در منزل نیز امکان پذیر است و تمامی روش های فوق نیز در خانه قابل اجرا می باشند با این تفاوت که بیمار کاملا راحت تر می باشد و مجبور به رفت و آمد در سطح شهر نخواهد بود.

فیزیوتراپیست چه نکاتی را به افرادی که دچار درد گردن هستند، متذکر می شود


فیزیوتراپیست در حین انجام فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل یا انجام این روند مداوا در مطب های پزشکی، از بیمار خود می خواهد که نکاتی را جهت تسریع بخشیدن به روند درمانی خود رعایت کند. این موارد شامل استراحت دادن کافی به گردن و اجتناب از حرکت دادن های زیاد آن می باشد. برای این منظور گردن بند های از نوع طبی وجود دارد که به کاهش حرکت های گردن شما کمک می کند و سبب تسکین درد خواهد شد.

به بیماران توصیه می شود که برای کاهش درد و التهاب ها از کمپرس یخ استفاده کنند. همچنین استفاده از کمپرس گرم بسیار مفید و کار آمد می باشد زیرا که سبب افزایش گردش جریان خون می شود و درد ها را تا حدی زیادی کاهش می دهد. هر دو این مورد را باید حتما با مشورت درمانگر خود استفاده نمایید.

مصرف روزانه مایعات به اندازه کافی، مصرف مواد غذایی که دارای اسید های چرب امگا 3 هستند، مواد غذایی که در آن ها آنتی اکسیدان و فیبر وجود دارد، استفاده به اندازه از مواد سرشار از منیزیم، کلسیم و ویتامین D به کاهش التهاب ها و تسکین عوارض به وجود آمده کمک بسیار زیادی می کند.

 

خواندن 857 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت