مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

منافع طب سوزنی

طب سوزنی در منزل چه مزایایی دارد

در مقاله پیشین در مورد تاثیرات طب سوزنی صحبت کردیم، در این نوشته قصد داریم به بررسی کامل تر این موضوع بپردازیم.

طب سوزنی اثربخش و سودمند است چون:

  • درصورت اجرای درست، ایمن است.
  • عوارض جانبی بسیار کمی دارد.
  • به طور موثر می تواند با دیگر درمان ها ترکیب شود.
  • می تواند بسیاری از درد ها را کنترل کند.
  • می‌تواند به بیمارانی که مسکن ها و درمان های دارویی برای دردشان مناسب نیست، کمک کند.
  • NCCIH به مردم توصیه می کند که طب سوزنی را جایگزین مراقبت های بهداشتی، درمانی و سلامت متداول نکنند.

انتظارات درمانی

با توجه به نظریه درمان سنتی چینی، نقاط طب سوزنی روی چاکراهایی‌ هستند که انرژی حیاتی در آن‌ها جریان دارد. این انرژی با عنوان "کی" یا "چی" شناخته شده است. یک پزشک طب سوزنی بیمار را آزمایش می کند و شرایطش را می سنجد. یک یا تعدادی سوزن استریل به او می زند و در رابطه با مراقبت از خود و یا درمان های مکمل دیگر مثل گیاهان دارویی چینی، توصیه هایی می کند.
با توجه به نقاطی که باید سوزن زده شود از بیمار خواسته می شود که به پشت، رو یا پهلو دراز بکشد. پزشک باید از سوزن های استریل- یک بار مصرف استفاده کند. با هر سوزن زدن بیمار ممکن است سوزش یا خارش خفیفی را احساس کند. بعد از هر سوزن زدن یک درد مبهم در محل فرورفتگی سوزن احساس می شود که بعدا از بین ‌می رود.
طب سوزنی معمولا بدون درد است. بعضی اوقات سوزن ها بعد از ورود به پوست حرارت داده می شوند یا با برق شارژ می شوند. سوزن‌ها به مدت 5 تا 30 دقیقه باید در جای خود بمانند. تعداد درمان‌های مورد نیاز بسته به فرد است. یک فرد با عارضه ای مزمن ممکن است یک تا دو بار درمان در هفته و یا بیش از چند بار در مان نیاز داشته باشد. یک مشکل حاد معمولا بعد از 8 تا 12 جلسه بهبود می‌یابد.

کاربرد طب سوزنی برای بیماری های گوناگون بسیار زیاد می باشد و می تواند یکی از راه های مداوا بسیار اثر بخش باشد.

 

طب سوزنی در منزل - درمان - عوارض - طب نو - فیزیوتراپی در منزل

 

عوارض یا خطرات

هر درمانی علاوه بر منافع، خطراتی هم دارد. خطرات طب سوزنی در منزل عبارتند از:

  1. برای بیمارانی که اختلال خونریزی دارند و یا کسانی که دارو های رقیق‌کننده خون استفاده می کنند ممکن است باعث خون‌ریزی، کبودشدگی و یا گرفتگی در محل سوزن شود.
  2. سوزن استریل نشده ممکن است بیمار را به عفونت مبتلا کند.
  3. در موارد نادری سوزن ممکن است بشکند و به یک عضو داخلی آسیب بزند.
  4. در صورت عمیق فرو کردن سوزن در سینه یا پشت، خطر از کار افتادن شش‌ وجود دارد. که البته این مورد بسیار نادر است.


اداره کل غذا و داروی ایالات متحده (FDA) سوزن های طب سوزنی را به عنوان تجهیزات پزشکی تولید می کند. ساخت و برچسب زدن آن‌ها باید استاندارد های مشخصی داشته باشد. سوزن ها باید استریل و غیرسمی باشد و برچسب "یکبار مصرف" داشته باشد که توسط یک مقام پزشکی مجاز زده می‌شود. مثل هر درمان مکمل دیگری توصیه می‌شود که در صورت داشتن امراض مزمن یا شدید در کنار درمان‌های مرسوم استفاده شود.

مرکز طب نو تمامی خدمات در منزل خود را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهد و برای انجام کار های درمانی مانند طب سوزنی در منزل، کاردرمانی در منزل، فیزیوتراپی در منزل و سایر خدمات دیگر که در سایت نیز قابل رویت است، مجرب ترین و ماهر ترین نیرو های خود را به خانه شما اعزام می کند.

 

خواندن 501 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت