مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

چگونگی کاهش گردن درد

چگونه درد گردن خود را کاهش دهیم؟

گردن درد می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که از جمله آن ضربه، استرس، استفاده از بالش نا مناسب، پایین نگه داشتن سر به هنگام کار با رایانه و یا مطالعه کردن، انجام حرکت های ناگهانی و مانند این ها است. احساس درد در گردن می تواند یک مشکل جدی باشد که باید حتما برای درمان به پزشک مراجعه شود.

برای کاهش درد در ناحیه گردن چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که به گردن درد مبتلا شده اید، طب نو به شما پیشنهاد می کند که روش هایی که در ادامه بیان می شود را با دقت و طبق برنامه انجام دهید.

1.هنگام استراحت از بالشت مناسب استفاده کنید

در هنگام خواب باید توجه داشته باشید که سر و ستون فقرات شما باید در یک راستا باشند، بنابراین باید از بالشتی استفاده کنید که دارای ارتفاعی مناسب باشد و بیش از حد سفت و یا نرم نباشد. اگر به این موارد توجه نکنید بدون شک دچار درد گردن و ستون فقرات خواهید شد.

 

استفاده از بالشت مناسب - سر و ستون فقرات در یک راستا

 

2.گردن خود را ماساژ دهید

ماساژ دادن از طریق حرکت های دورانی می تواند به بهبود عضلات گردن شما کمک کند. این کار را می توانید خودتان انجام دهید و یا از اعضای خانواده خود تقاضا کنید، همچنین مراکزی برای انجام ماساژ به صورت اصولی وجود دارند که شما با مراجعه به آن ها می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

3. از یخ استفاده کنید

یکی از راه حل هایی که برای کاهش درد پیشنهاد می شود، استفاده از یخ است. مقداری یخ را در یک کیسه قرار دهید و دور آن را پارچه ای بپیچید و به مدت حدود 15 دقیقه آن را بر روی گردن خود بگذارید. استفاده از یخ توسط فیزیوتراپیست ها به هنگام انجام فیزیوتراپی در منزل و یا در مطب ها نیز رایج است.

4.از کیسه آب گرم استفاده کنید

اگر به کار بردن یخ برای شما کارساز نبود از کیسه حاوی آب گرم استفاده کنید تا درد های عضلانی شما به میزان چشمگیری کاهش یابد. برای جلوگیری از داشتن نتیجه ای معکوس و افزایش درد خود باید توجه داشته باشید گرمای کیسه به شدت زیاد نباشد.

5.مرتب ورزش کنید

ورزش کردن از جمله راه هایی می باشد که برای درمان هر نوع بیماری نتیجه ای مثبت را به همراه دارد. یکی از ورزش هایی که برای بهبود درد گردن موثر است، شنا کردن می باشد که به تقویت عضلات سر شانه و گردن شما کمک شایانی می کند.

 

خواندن 177 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت