مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

کاردرمانگر کیست

کاردرمانگر به چه کسی گفته می شود

کاردرمانگر شخصی می باشد که با تکیه بر علم و مهارت های مختلف خود سعی در ایجاد توانبخشی مجدد در افراد دارد تا به آن ها استقلال فکری و عملی را باز گرداند.

افرادی که حادثه و یا بیماری سبب از بین بردن توانایی های جسمی و فکری آن ها شده است و قادر نیستند که کار های روزمره خود را انجام دهند، در چنین شرایطی می باشد که انجام کاردرمانی به دست متخصص کاردرمانگر به کمک آن ها می آید و نتیجه کار متخصص کاردرمانی این می باشد که از بروز افسردگی و از بین رفتن اعتماد به نفس در فرد جلوگیری به عمل می آورد و استقلال را به وی باز می گرداند تا وابستگی به دیگران نداشته باشد.

مرکز خدمات پزشکی طب نو با داشتن نیرو های مجرب در این زمینه، اقدام به ارائه خدمات کاردرمانی در منزل کرده است و خدمات توانبخشی را در محیط امن و راحت خانه انجام می دهد تا سبب تسریع بخشیدن به روند مداوا شود.

وظایف کاردرمانگر چیست

کاردرمانگر ها که به انجام کاردرمانی در منزل نیز مشغول هستند بر روی علوم گوناگون مانند آناتومی، روانشناسی و همچنین فیزیولوژی مسلط هستند. این افراد با دادن برنامه آموزشی مناسب، نا توانی های به وجود آمده در افراد را از بین می برند.

گاهی لازم است برای این که کاردرمانگر نتیجه مطلوب از کار خود را بگیرد، از افراد با تخصص های گوناگون نیز کمک گیرد مانند فیزیوتراپیست ها، گفتاردرمان ها، افرادی که کار شنوایی سنجی و بینایی سنجی را انجام می دهند و سایر افرادی که بتوانند به روند بهبود هر چه سریع تر فرد کمک کنند.

 

وظایف کاردرمانگر - طب نو - توانبخشی در منزل

 

کاردرمانگر در چه مکان هایی مشغول به کار می شود

کاردرمانگر برای انجام کاردرمانی می تواند در کلینیک های مخصوص بهزیستی، خانه سالمندان، هلال احمر، مدرسه کودکانی که استثنایی هستند، مجموعه هایی که به مراقبت از کودکان کم توان ذهنی مشغول هستند، موسسه هایی که برای نگه داری از معلولین می باشند و مانند این ها مشغول به کار شوند یا اقدام به انجام کاردرمانی در منزل کنند.

 

خواندن 585 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت