مرکز خدمات پزشکی طب نو

فیزیوتراپی در منزل 

گرما درمانی و فیزیوتراپی کمر

گرما درمانی و فیزیوتراپی کمر

در حالی که گرما از مدت های طولانی به عنوان عامل راحتی و آرامش در مداوا بوده است، گرما درمانی یک قدم فراتر می رود و به عنوان عامل کاهش درد و بهبود سریع کمر درد به حساب می آید. به علاوه، این روش برای کمر درد به شکل بالشتک حرارتی، پتوی حرارتی، دوش آب گرم، بسته های ژل حرارتی و ... هم ارزان و هم راحت است.

گرمادرمانی چگونه عمل می کند

بسیاری از حوادثی که سبب کشیده شدن ماهیچه های کمر و پشت می شوند سبب وارد آمدن فشار به این ماهیچه ها و بافت نرم اطراف ستون فقرات می شوند که این امر باعث محدود شدن حرکات چرخشی بدن و ایجاد درد می شود. گرفتگی عضلات پشت می تواند سبب مشکلات متعدد از ناراحتی ملایم گرفته تا درد شدید کمر بشود. گرمادرمانی می تواند به کاهش درد ناشی از گرفتگی عضلات و رفع سفتی عضلات کمر کمک کند.

گرما درمانی چگونه به کاهش درد کمر کمک می کند

•    خون موجود در رگ های اطراف مهره های کمر را رقیق تر می کند. این امر سبب افزایش جریان اکسیژن و مواد غذایی به ماهیچه ها می شود و به ترمیم بافت آسیب دیده کمک می کند.

•    حرارت گیرنده های حساس در پوست را تحریک می کند، به این معنی که افزایش گرما در کمر انتقال پیام های عصبی درد به مغز را کمتر خواهد کرد و سبب بهبود نسبی خواهد شد.

•    گرما سبب تسهیل کشش بافت های اطراف ستون فقرات می شود. در نتیجه، با این روش درمان سفتی عضلات کاهش یافته و انعطاف پذیری افزایش خواهد یافت. انعطاف پذیری برای سالم ماندن کمر و پشت بسیار مهم است.

•    کاهش سفتی مفاصل کمر

مزیت گرمادرمانی چیست

 

گرمادرمانی چگونه به کاهش درد کمر کمک می کند - فیزیوتراپی در خانه - مرکز پزشکی در منزل طب نو

 

چندین مزیت دیگر وجود دارد که قابل توجه است. در مقایسه با سایر روش های درمان، این روش بسیار ارزان است ( و در برخی موارد رایگان است مانند دوش گرفتن ). انجام دادن آن آسان است، در منزل و محل کار و حتی داخل اتومبیل با استفاده از پتوی حرارتی می تواند انجام شود. در اکثر افراد استفاده از این روش در کنار سایر روش های درمانی مانند فیزیوتراپی و ورزش، بهتر عمل می کند. در ارتباط با بسیاری از روش های مداوا، این روش به علت عدم نیاز به دارو و غیر تهاجمی بودن بسیار موفق بوده است. زمانی که آسیب ناگهانی به کمر وارد شده و بیمار قادر به حرکت کردن نیست، استراحت، گرما درمانی و فیزیوتراپی درمنزل بسیار اثر بخش خواهد بود.

 

خواندن 106 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت